theta-fuel-coin-nasil-alinir?

Theta Fuel Coin Nasıl Alınır?

Theta Fuel (TFUEL), Theta blok zincirindeki iki yerel token’dan biridir. TFUEL, topluluk tarafından işletilen binlerce Guardian node’u ve Google, Binance, Blockchain girişimleri, Gumi ve Samsung dahil olmak üzere Kurumsal doğrulayıcılar tarafından desteklenen Theta blok zincirinin yönetim token’ı olan Theta Token (THETA) ile karıştırılmamalıdır.

Theta Fuel (TFUEL) Nedir?

TFUEL, merkezi olmayan video ve veri dağıtımında yardımcı token görevi gören Theta blok zincirindeki ikinci token’dır, aynı zamanda bir gas token’ı görevi görür. Bu, bir video akışını paylaşmak için aktarıcılara yapılan ödemeler, akıllı sözleşmelerin dağıtılması ve etkileşimi için ve NFT’ler ve DeFi uygulamaları ile ilgili ücretler gibi Theta blok zincirindeki tüm işlemlere güç sağlamak için kullanıldığı anlamına gelir.

Ek olarak, eko sistemdeki yedek bilgi işlem gücünü Edge Compute nod’ları olarak paylaşan kullanıcıları ve video akışları ve diğer veriler için Edge Caching node’ları olarak bant genişliği kaynaklarını teşvik etmek için de kullanılır.

Theta’nın ana kullanım örneği, video akışını, veri dağıtımını ve uç bilişimi merkezden uzaklaştırarak endüstri katılımcıları için daha verimli, uygun maliyetli ve adil hale getirmektir. Ağ, iç ekonomiye güç veren Theta (THETA) ve Theta Fuel (TFUEL) olarak bilinen iki yerel token ile yerel bir blok zincirinde çalışır.

Theta’nın 3 alanda kullanıcıların ilgisini çektiği görülüyor:

  • İzleyiciler daha kaliteli yayın hizmeti ile ödüllendiriliyor
  • İçerik oluşturucular kazançlarını iyileştiriyor
  • Aracılar altyapı oluşturmada tasarruf ediyor.

Öte yandan ödüller TFUEL token’ları şeklinde geldiğinden, kullanıcılar hem ağ içeriğini izlemek hem de ağ kaynaklarını paylaşmak için bir teşvike sahiptir.

Platform açık kaynaklıdır ve token sahipleri, pek çok Proof of Stake (PoS) tabanlı Blockchain ekosisteminde olduğu gibi yönetişim yetkileri alır. Video, veri ve bilgi işlemin yanı sıra Theta, tam özellikli EVM uyumlu akıllı sözleşme platformunda DeFi ve NFT’ler gibi merkezi olmayan uygulamaları (DApps) başlatmak isteyen geliştiricilere hitap ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Theta Fuel Coin, 0,4042 dolardan işlem görüyor. 2,132,246,482 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 54. sırada yer alan  Theta Fuel Coin’in BTC karşısında 0.000006958 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 137,959,668 dolar olan TFUEL Coin’in dolaşımdaki arzının 5,270,590,400 TFUEL Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam Theta Fuel (TFUEL) arzının da 5.000.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

TFUEL Coin Nereden Alınır?

TFUEL Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

TFUEL Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından TFUEL Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alarak TFUEL işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.