the-sandbox-hakkinda-yatirim-ipuclari:-sand-ve-diger-metaverse-coin’leri

The Sandbox Hakkında Yatırım İpuçları: SAND ve Diğer Metaverse Coin’leri

The Sandbox, metaverse trenine atlayan bir proje olarak 2021 yılına damga vurdu. SAND, yaklaşık 1 yıl önce 0.03 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyordu. NFT ve metaverse sektöründeki ateş, SAND’ı sararak inanılmaz işlem hacmi ve yatırımlara yol açtı.

The Sandbox (SAND)

Sandbox, belirtildiği üzere NFT ve metaverse alanındaki hype’tan yararlanan kripto para projelerinden oldu. Sandbox evreninde kullanıcılar NFT, P2E ve metaverse kavramlarından oluşan bir ekosistemde kendine yer buluyor. Platformda kullanıcılar oyunlar oynayabilir, oyun yaratabilir ve aynı zamanda para kazanabilir.

Sandbox platformunun yerel varlığı olan SAND, yaklaşık bir ay önce 8.44 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine dokundu. SAND fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ATH seviyesinin ) gerisinde 5.94 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. SAND, bir yıllık süreçte binlerce kat artış ile birlikte yatırımcıların en çok takip ettiği altcoin listesine dahil oldu.

Uzman analistler bu yıl beklentileri için olumlu bir çerçeve çizdi. Metaverse alanındaki tekelleşme öncesinde Sandbox ve Decentraland gibi projelerin önü açık görünüyor. Ancak daha sonrasında Meta ve diğer büyük şirketlerin sektöre ambargo koyması, SAND ve MANA’nın geleceğini belirleyecek adım olabilir.

Diğer Metaverse Coin’leri

Sandbox’ın çarpıcı rallisinin yanı sıra bazı metaverse tabanlı kripto paralar da ön plana çıktı. Decentraland, Axie Infinity, Theta, Enjin ve Sushi Swap piyasa değerine göre en büyük metaverse tabanlı DeFi token’lar olarak kayıtlarda yer alıyor.

Sektördeki ateşin canlı tutulması token fiyatlarındaki hareketi koruyacaktır. Aksi halde bu denli büyümenin ardından ağır kayıplara yol açan derin düşüşler görülebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.