tether,-usdt’yi-polkadot-ve-kusama’da-da-cikarmaya-hazirlaniyor

Tether, USDT’yi Polkadot ve Kusama’da da çıkarmaya hazırlanıyor

Kısa süre önce New York başsavcılığı ile 18.5 milyon dolar ceza ödeme karşılığında anlaşmaya varan Tether, kullanıcıların güvenini sağladıktan sonra adeta gaza bastı. Şirket, ihraççısı olduğu sabit coin USDT’yi şimdi de Polkadot ve Kusama ağlarında çıkarmaya hazırlanıyor.

İki ağın çoklu zincir (parachain) formasyonu hala tamamlanmadığı için konuyla ilgili net bir tarih ise henüz verilmedi.

Bilindiği üzere çoklu zincirler, Polkadot ekosistemiyle (Polkadot ve Kusama) paralel olarak hareket eden blokzincirler ve hem birbirleriyle hem de köprüler vasıtasıyla Ethereum gibi dış blokzincirlerle etkileşime geçebilme özelliğine sahipler. Bu özellikler sayesinde ise ölçeklendirme, güvenlik ve blokzincirlerin birlikte çalışabilme sorunları çok daha rahat bir şekilde çözülebiliyor.

USDT’nin ilk olarak, Polkadot’un deneysel kardeşi olarak görülen ve projelerin Polkadot üzerinde başlatılmasına yardımcı olan Kusama ağında çıkarılması bekleniyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamada Tether’in, Statemint’in hazır olmasının ardından büyük ihtimalle burada sisteme geçiş yapacağını söyledi:

“Statemint’in önümüzdeki aylarda başlatılmasını bekliyoruz. Hala plânlama dönemindeyiz. Yol haritamız henüz tamamlanmadı. Kusama’ya da bakıyoruz. Kusama bize, Statemint resmen çevrimiçi olmadan önce çoklu zincirlerde Tether’in desteklenmesini test edebilme imkânı verecek. Çoklu zincir yapısıyla Polkadot önümüzdeki yıllarda ciddi şekilde büyüme potansiyeline sahip. Bu büyüme de yüksek seviye ölçeklenebilirlik ile gerçekleşecek diye düşünüyorum.”

Şu anda Ethereum, Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash’in Standart Ledger Protokol’ünde var olan USDT; Kusama ve Polkadot’a geçtikten sonra toplamda 10 ağda daha yer alabilecek. 43 milyar dolarlık piyasa değeriyle açık ara en büyük sabit coin olan USDT’nin en çok kullanıldığı ağ ise Ethereum ve bu ağda yaklaşık 23 milyar dolarlık USDT bulunuyor. Ethereum’u 20 milyar dolarlık kullanım ise TRON ağı izliyor.

The post Tether, USDT’yi Polkadot ve Kusama’da da çıkarmaya hazırlanıyor appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.