tether,-usdt-icin-polkadot-ve-kusama’ya-yoneldi-–-mahsup.net

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama’ya Yöneldi – Mahsup.net

43 milyar dolarlık piyasa değeri olan Tether (USDT), faaliyetlerini Web 3.0’ın en umut verici platformlarına genişletiyor.

Kusama (KSM) ve Polkadot (DOT), Tether (USDT) karşılamasına hazır

Tether’ın basın açıklamasına göre USDT dahil olmak üzere stablecoin’lerin teknolojik ve pazarlamaya yönelik ilerlemesini sağlayan ekip, varlıklarını Polkadot ve Kusama’da konuşlandıracak.

Polkadot’un “canary chain”i ve Polkadot odaklı birçok girişim için test ortamı sunan Kusama, bu sürümde yer alan ilk platform olacak. Tether CTO’su Paolo Ardoino, Polkadot ve Kusama’nın Tether mekanizmaları için yeni nesil teknolojik ortamlar olarak görülmesi gerektiğini vurguladı:

“Polkadot, dijital token ekosistemindeki en heyecan verici projelerden biridir ve Polkadot’un gelişmekte olan DeFi ekosistemine güç verirken Tether token’ının hazır bir şekilde alınmasını bekliyoruz. Polkadot, parachain yapısı ile önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde büyüme kabiliyetine sahip. Bu büyüme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacaktır.”

Polkadot ve Kusama’nın arkasındaki ilk çekirdek geliştirme ekibi olan Parity Technologies’in halkla ilişkiler yetkilisi Peter Mauric, bu sürümün Polkadot tabanlı dApp’lerin ilerlemesi için çok önemli olduğunu ekledi:

“Çok zincirli bir geleceği göz önünde bulundurarak merkezi olmayan uygulamalar oluşturan ekipler, kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlamak adına çok sayıda ağda yerleşik stablecoin’lere giderek daha fazla yöneliyor.”

Stablecoin’ler parachain ağına geçiyor

Bu duyuru her iki taraf için de devrim niteliğinde. Tether için bu durum ilk defa ürününün çok-zincirli bir ağda konuşlandırılmasını işaretliyor. Daha önce USDT’ler Algorand, Bitcoin Cash’in Simple Ledger Protocol’ü (SLP), Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Solana tarafından entegre edilmişti.

Aynı zamanda Polkadot ve Kusama için USDT, mekanizmaları tarafından barındırılan öncü bir stablecoin haline geliyor. Bu durum, Polkadot’un yüksek performansını kanıtlar nitelikte.

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama’ya Yöneldi – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.