tether,-rezerv-raporunu-yayimladi:-ticari-senetlerde-onemli-azalma

Tether, rezerv raporunu yayımladı: Ticari senetlerde önemli azalma

Tether şirketi, 2022 yılı ilk çeyrek rezerv varlık raporunu paylaştı. Şirketin resmi sitesinden yapılan açıklamada ticari senetlerde  azalma, ABD Hazine tahvilleri ile para piyasaları fonlarında ise toplamda ’lük artış olduğu kaydedildi.

Ticari senet mesajını vermişlerdi

Şirket ABD Hazine tahvilleriyle para piyasaları fonlarındaki varlık rezervini 34.5 milyar dolardan 39.2 milyar dolara çıkarırken, bir önceki çeyrekte 24.2 milyar dolar olan ticari senet değerinin de 19.9 milyar dolara düşürüldüğü belirtildi. Şirket kısa süre önce de, ticari senet oranlarında azaltmaya gittiğini açıklamıştı.

Toplam varlık, sorumlu olunan varlıkları aştı

Tether’in senelerdir en çok tartışıldığı konulardan biri olan USDT’nin hangi varlıklar ile korunduğu konusunda bu raporda da detaylı bilgiler verilmezken, önemli bir bilgi de paylaşıldı. Şirket 82 milyar doların üzerinde konsolide varlıkları bulunduğunu, bu rakamın ise sorumlu olunan varlıkları geride bıraktığını aktardı.

“Her müşterimizin ödeme talebini yerine getirdik”

Raporda şirket CTO’su Paolo Ardoino’nun da değerlendirmeleri yer aldı. Özellikle geçtiğimiz hafta yaşananların Tether şirketinin ne kadar sağlam bir yapıya sahip olduğunu belirten Ardoino şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta, Tether’in gücünü ve dayanıklılığını hepimize kanıtladı. Daha önce hiç yaşanmamış olayların görüldüğü bir zaman diliminde, volatil piyasa koşulları altında ve hatta en karanlık günlerinde dâhi Tether şirketi, kimlik doğrulaması yapılmış her müşterisinin ödeme taleplerini yerine getirdi. Paylaştığımız son rapor, Tether’in varlıklarının tamamiyle desteklendiğini, güçlü ve likit olduğunu net şekilde göstermiştir. Söz verdiğimiz gibi ticari senet varlıklarımızı azaltırken ABD Hazine tahvillerimizi de artırdık”

8 milyar dolar ödeme yaptılar

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta yaşanan UST/LUNA çöküşünden sonra en büyük sabit coin olan USDT’nin de ABD dolarına olan 1’e 1’lik dengesine azalma olmuş ve fiyat 0.95 doların altına kadar düşmüştü.

Paolo Ardoino ve şirket yaptıkları açıklamalarla ödemelerde hiçbir sorun yaşamadıklarını belirtmişlerdi. Tether, USDT karşılığında müşterilerine 1 haftada toplamda 8 milyar dolarlık ödeme yapmıştı.

USDT’nin piyasa değeri geçen hafta 82 milyar dolarken şu anda ise bu 8 milyar dolarlık ödemenin karşılığı olan 74 milyar dolarda bulunuyor.

The post Tether, rezerv raporunu yayımladı: Ticari senetlerde önemli azalma appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.