terra’dan-200-milyon-dolarlik-avax-alimi

Terra’dan 200 milyon dolarlık AVAX alımı

Terra’nın stabil coin’i UST’yi desteklemek için rezerv oluşturan Luna Vakfı (LFG) ve Terraform Labs (TFL) toplamda 200 milyon dolar değerinde AVAX token’ı satın aldıklarını açıkladı.

Vakıf, 200 milyon dolarlık alımın yarısını OTC (tezgah üstü) işlemi yoluyla UST kullanarak yaptı. Diğer yarısı ise TFL tarafından LUNA’dan AVAX’a 100 milyon dolarlık takas ile tamamlandı.

10 milyar dolarlık Bitcoin rezervi planından sonra AVAX da eklendi

Terra, bir süredir UST’yi desteklemek için Bitcoin rezervi oluşturuyordu. Bunun için şimdiye kadar değeri 1.6 milyar doları aşan yaklaşık 35 bin BTC alımı gerçekleştirildi. Terra’nın kurucu ortağı Da Kwon, bu rezerv için yapılan alımları, 10 milyar dolara kadar çıkaracaklarını söylemişti. Kwon, Mart ayında verdiği bir röportajda, Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’dan sonra Bitcoin’e sahip en büyük kurum olacaklarını ifade etmişti.

AVAX’a olumlu yansıdı

Bugünkü gelişme, AVAX fiyatına da olumlu yansıdı. AVAX, duyuruyla beraber 83 dolardan 87 dolara yükseldi. Bu arada Terra, Avalanche ile yeni bir oyun subnet’i üzerinde iş birliği yapacaklarını, ayrıntıların ise daha sonra açıklanacağını bildirdi.

The post Terra’dan 200 milyon dolarlık AVAX alımı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.