terra’dan-173-milyon-dolarlik-bitcoin-alimi

Terra’dan 173 milyon dolarlık Bitcoin alımı

Son dönemde yaptığı Bitcoin alımlarıyla ön plâna çıkan Terra’nın arkasındaki vakıf olan Luna, bu hafta sonu cüzdanlarına yeni BTC’ler ekledi. CEO Do Kwon’un “Satoshi’nin cüzdanlarından sonra en fazla Bitcoin’e biz sahip olmak istiyoruz” dediği vakıf, hafta sonu seri bazı hamleler yaptı ve toplamda 173 milyon dolarlık Bitcoin alımlarıyla elindeki Bitcoin sayısını 39 bin 897’ye çıkardı.

UST’de beklenmedik bir düşüşe karşı…

Luna Vakfı’nın son zamanlarda Bitcoin almasının sebebi olarak Kwon, en büyük kripto parayı bir güvenli liman olarak görmesini ve UST sabit coin’inde beklenmedik bir düşüş yaşanması durumunda alınan Bitcoin’lerin satılarak elde edilen fonun UST’ye aktarılma plânını göstermişti. LUNA Vakfı uzun vadede, cüzdanlarında 10 milyar dolar değerde Bitcoin tutmayı amaçlıyor.

AVAX hamlesiyle sürpriz yapmıştı

Geçtiğimiz hafta da 230 milyon dolar değerinde Bitcoin alan vakıf, sürpriz bir hamleyle 200 milyonluk da AVAX eklemesi yapmıştı. Terra Luna’nın kripto parası olan Terra haberin yazıldığı dakikalarda 87 dolardan işlem görürken, UST’nin piyasa değeri ise yaklaşık 16 milyar dolar…

Hatırlanacağı üzere CEO Do Kwon, geçtiğimiz haftalarda Terra için “dolandırıcılık” yorumu yapan bir kişiyle Twitter üzerinden fiyat iddiasına tutuşmuştu. Fiyatın geçecek sene Mart ayında 90 doların üzerinde olması durumunda Do kwon, ünlü bir podcast’çinin Metamask cüzdanına gönderilen 2 milyon dolarlık iddia payını da kazanmış olacak. Tersi olması durumunda ise, cebinden 1 milyon dolar kaybetmiş olacak.

Öte yandan Terra’nın son zamanlardaki ciddi alımları da Bitcoin fiyatını yükseltmeye yetmedi. En büyük kripto para gece saatlerinde bir kez daha 42 bin doların da altına inerken, haberin yazıldığı dakikalarda ise 42 bin 200 dolardan işlem görüyor.

The post Terra’dan 173 milyon dolarlık Bitcoin alımı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.