terra’da-sok-iddia:-”olum-anahtari-armageddon”-gundemi-salliyor!

Terra’da Şok İddia: ”Ölüm Anahtarı Armageddon” Gündemi Sallıyor!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon’un ortaya çıkan bir videosu, gündeme bomba gibi düştü. Projenin değerinin neredeyse tamamını kaybetmesinin ardından ortaya çıkan yeni iddialar çok konuşulacak gibi.

Terra Krizinin Arkasında ”Ölüm Anahtarı” mı Var?

Terra ekosistemi, Luna ve UST’yi etkileyen son fiyat çöküşten sonra hala dünya gündeminde. Topluluk hala Do Kwon’un ekibinin ağı eski ihtişamına geri döndürmek için uygulanabilir bir çözüm uygulamasını bekliyor. Luna, sektördeki en iyi 20 kripto para ağı arasındaydı. Bugün, grafiklerde 222’nci sırada ve fiyatı 0.00019 dolarda. Do Kwon’un Terra hakkında konuştuğu eski bir video ortaya çıktı. Videoda, Kwon’un Terra’nın ağ için bir ”Kill Switch” (ölüm anahtarı) olduğunu söylediği duyuluyor. Yönetici,  buna “Protokol Armageddon” adını veriyor. Do Kwon, videoda bu anahtarın nasıl çalışacağını açıklıyor. Do Kwon, ölüm anahtarının etkinleştirilmesi halinde, Terra ekosisteminin 24 saat içinde sona ereceğini söylüyor. Bu durumda, şirket, tüm varlıklarını sattıktan sonra köprüleri yakacak ve herkesle tüm bağlarını kesecek.
Terra‘nın çöküşü stablecoin projesindeki değeri kaybı ile ilişkilendirilirken, ortaya bazı komplo teorileri de atılmıştı. Videao da Do Kwon şu açıklamayı yapıyor:
Şirkette Protocol Armageddon diye bir şey var. Protokol Armageddon, bir ‘ölüm anahtarı” olarak tanımlanabilir. Bu nedenle, artık hizmet edebilecek durumda olmadığımızı hissetiğimiz an, tetiği çekiyoruz ve 24 saat içinde yok oluyoruz. Tüm varlıklarımızı yakarız, tüm bağlarımızı koparırız. İşte bu kadar basit!!

”İflas Etmek, Heyecan verici”

Bu tartışmalı video, şu anda kripto para topluluğu içinde günün konusu oldu. Birçok insan Do Kwon ve ekibiyle ilgili hayal kırıklıklarını dile getiriyor. Video ortalıkta dolaşırken, Do Kwon’un Terra ekosisteminin çöküşünü tahmin edip etmediği ve yöneticinin bu süreçte bir rol oynayıp oynamadığı konusunda çok sayıda spekülasyon var. Başka bir videoda Do Kwon’un sıfırdan başlayıp yine sıfırla bitirmenin heyecan verici olduğunu söylediği duyuluyor. Buna “yaşam döngüsü” diyor. CEO, iflası ve çöküşü haklı çıkarıyor.
”TajoCrypto” isimli bir Twitter kullanıcısı, Do Kwon’un, Terra’da ölüm anahtarı olduğunu söylemesinin yanı sıra, iflasın heyecan verici olduğunu iddia etmesinin şaşırtıcı olduğunu belirtti. Bunlar, LUNA‘da olan her şeyin kontrolünün tamamen kendisinde olduğuna ve bütün sistemin yalnızca kendisi tarafından yok edilebileceğinin kanıtı olarak değerlendiriliyor.