terra-(luna)’nin-kurucusundan-en-iyi-iki-altcoin-aciklamasi!

Terra (LUNA)’nın Kurucusundan En İyi İki Altcoin Açıklaması!

Terra (LUNA), son zamanlarda Bitcoin (BTC) rezervlerini artırması ile sıkça gündeme geliyor. Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon, özellikle Ethereum (ETH) ve Avalanche (AVAX)’a dikkat çekerek gelişmelerle patlama yaşayacaklarını iletiyor.

Güncellemesi ile ETH

Do Kwon, Ethereum’un özellikle kurumsalda benimsenmesinin artışıyla giderek yükseleceğini belirtiyor. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar, ETH 2.0 Merge’ünü beklerken Do Kwon, bu güncelleme sonrası Ethereum’un Bitcoin’e meydan okuyacak güce sahip olacağını belirtiyor.

Bu yazı yazılırken ise Ethereum (ETH), son 24 saatteki %0,4 düşüşüyle yaklaşık 3.222 dolardan işlem görülüyor. Ayrıca ETH, haftalık olarak %6,5 düşüş gösterirken, aylık olarak ise ’lik artışını her şeye rağmen koruyor.

Ekosisteminin Gücü ile AVAX

Ethereum’a ek olarak Kwon, Avalanche (AVAX)’ın da kullanım seviyesi ve tercih edilmesi açısından yüksek seviyelerde olduğunu söylüyor. Kwon, AVAX için web3’teki en heyecan verici ekosistemlerden biri olduğunu sözlerine ekliyor. Avalanche’in toplam TVL değerinin, bir yıl öncesine kadar %3.500 artarak 10,8 milyon doların üzerinde olduğu da görülüyor. AVAX’ın TVL’sinin artışı, onun akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi de temsil ettiğinden kullanıcı benimsenmesini gösterdiği söylenebilir. Do Kwon, bu ve benzeri gelişmelerle AVAX’ın geleceğinin parlak olduğunu söylüyor.

Bu yazı yazılırken AVAX, son 24 saatteki %3’e yakın düşüşüyle yaklaşık 84,2 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte AVAX, haftalık olarak her ne kadar ’lik bir düşüş gösterse de aylık olarak %8,5’e yakın olan yükselişini korumaya çalışıyor.

Öte yandan Terra’nın kar gütmeyen bir vakfı olan Luna Foundation Guard (LFG) ise, Terra’nın stablecoini UST için Bitcoin (BTC) stoklamaya devam ediyor. LFG, buna ek olarak 100 milyon dolar değerinde AVAX da satın aldı. Do Kwon, her ne kadar rakipleri de olsa AVAX’ın geleceğine güvendiklerini bu adımla doğruluyor.