tenis-sampiyonu-serena-williams,-bu-kripto-parayi-isaret-etti:-“harika-bir-yatirim-araci”

Tenis Şampiyonu Serena Williams, Bu Kripto Parayı İşaret Etti: “Harika Bir Yatırım Aracı”

Tenis Şampiyonu Serena Williams, Bu Kripto Parayı İşaret Etti: "Harika Bir Yatırım Aracı"

23 kez Grand Slam şampiyonluğu bulunan, Serena Williams, lider kripto para birimi Bitcoin‘in şimdiye kadar var olan sınırlı 21 milyon arzının BTC’i harika bir yatırım aracı haline getirdiğini söyledi.

Serena Williams: “Bitcoin Harika Bir Yatırım Aracı”

Tüm zamanların en başarılı tenisçilerinden biri olan Serena Williams, kadınlara ve beyaz olmayan insanlara Bitcoin’de daha fazla finansal erişim sağlamak için Block Inc’in para transferi hizmeti sağlayıcısı Cash App ile birlikte çalıştı. Birincil kripto para birimini sektördeki lider olarak övdü ve onu “süper güçlü bir yatırım” olarak nitelendirdi.

Jack Dorsey liderliğindeki firma – Block – Miami Bitcoin Konferansı’nda yaptığı açıklamada ünlü tenisçi ile işbirliğini duyurdu. Williams, girişimin kadınlara (kripto endüstrisi ile erkekler kadar meşgul olmayan) ve beyaz olmayan insanlara Bitcoin fırsatlarına ek erişim sağlayacağına dair umutlarını dile getirdi ve şöyle söyledi;

Kadınlara ve beyaz olmayan insanlara Bitcoin‘de daha fazla finansal erişim sağlamak önemlidir.

Buna ek olarak, Amerikalı atlet, kendisini lider kripto para birimi Bitcoin‘in keskin bir savunucusu olarak gösterdi. 23 kez Grand Slam kazananı, BTC’nin sınırlı 21 milyon arzının en değerli şey olduğunu söyledi.

Williams ayrıca, kripto dünyası sürekli geliştiğini belirtirken bu ilerlemenin esas olarak Bitcoin tarafından yönetildiğinin de altını çizdi ve şöyle devam etti;

Bitcoin’de ilginç olan şey, mevcut bir ton olmayacak. Buna böyle bakmayı ve karar vermeyi seviyorum: Tamam, bu tüm kripto para birimleri açısından süper güçlü bir yatırım. Kripto para dünyasında çok şey oluyor ve açıkçası bunların hepsinin Bitcoin tarafından yönetildiğini düşünüyorum.

Serena Williams, BAYC’ye Katıldı

Tenis süperstarı, Ocak ayında kripto endüstrisi ile başka bir etkileşimde bulundu. Öyle ki Williams, o zamanlarda bir Bored Ape NFT satın alarak NFT dünyasına da giriş yaptı. Ünlü tenisçi, satın aldığı pembe Ape’i Twitter profil resmi olarak değiştirirken dijital koleksiyonun Williams’a, gönderisinin altına yorum yapan kocası Alexis Ohanian tarafından hediye edildiği ortaya çıktı:

Önce sana SerenaPunk’u alıyorum, şimdi de istediğin pembe maymunu alıyorum. Bundan sonra sana sadece NFT hediye edeceğimin farkındasın, değil mi?

Daha önce Bored Ape NFT‘leri satın alan diğer ünlü kişiler arasında pop yıldızı Madonna, Kanadalı şarkıcı Justin Bieber ve futbolcu Neymar yer alıyor.