tellor-coin-nasil-alinir?

Tellor Coin Nasıl Alınır?

Tellor, Ethereum (ETH) blok zincirindeki oracle sorununu ele almak amacıyla ABD merkezli bir ekip tarafından 2019 yılında piyasaya sürüldü. Tellor, merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) için Ethereum tabanlı, merkezi olmayan, güvenli bir oracle olarak nitelendiriliyor.

Tellor (TRB) Nedir?

Tellor, DeFi DApp’lerin akıllı sözleşmeler için yüksek değerli veriler almasına izin verir. Veri beslemesinin istikrarı ve güvenilirliği, iş kanıtı (PoW) fikir birliğine katılan pay sahibi madenciler tarafından sağlanır.

Tellor’un arkasındaki ekip, Ethereum’da bir türev protokolü olan Daxia’yı da kurdu. Daxia, bir işlem çiftinin uzun veya kısa pozisyon taraflarını temsil eden token’lar yarattı ve bu akıllı sözleşmeleri yürütmek için bir oracle’a ihtiyaç vardı. Sonuç olarak ekip, merkezi olmayan, amaca yönelik bir oracle çözümü olan Tellor’u yarattı.

Öte yandan TRB yardımcı token’ı, Tellor sistemine güç veren Ethereum tabanlı bir token’dır. Tellor kullanıcıların, TRB token’larının madencilerin belirli bir sorguyu seçmesi için bir teşvik olarak kullanıldığı oracle ağına sorgu göndermesine izin vererek çalışır.

Daha sonra aynı verileri isteyen diğer kullanıcılar, madencileri daha da teşvik etmek için daha fazla para ödeyebilir. Yaklaşık her 10 dakikada bir Tellor en iyi finanse edilen sorguyu seçer ve bunu çözmeyi seçen madenciler için bir meydan okuma sağlar.

Madenciler daha sonra PoW çözümlerini ve zincir dışı veri noktalarını oracle sözleşmesi dahilinde gönderebilirler. Oracle daha sonra girişi doğrular ve zincire kaydeder. Bu gerçekleştiğinde, madenciler nihayet madencilik çabaları için ödüllendirilir. TRB token’leri olan herkes, madencilik yapılan bir değerin geçerliliğine itiraz edebilir, ancak bunun bir anlaşmazlık ücreti ödeyerek 24 saatlik bir aralıkta yapılması gerekir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 72,67 dolardan işlem gören Tellor coin, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin karşısında da 0.0012164 BTC ile işlem görüyor. Bunların yanı sıra 109,485,905 USD işlem hacmi ile piyasa değeri açısından 391. sırada yer alan TRB token’ın ortalama 24 saatlik işlem hacminin 104,765,388 USD olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan bu noktada Tellor token’ın 19 Kasım 2019’da 1,11 dolar ile en dip seviyeyi ve 30 Mart 2021’de 90,89 dolar ile en yüksek seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

TRB Coin Nereden Alınır?

TRB Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

TRB Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından TRB Coin’in işlem gördüğü BUSD, Bitcoin (BTC) ve Tether (USDT) alarak TRB işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.