tecrubeli-analiste-gore-bu-5-altcoin,-uzun-vadede-ethereum-(eth)-rakibi-olabilir

Tecrübeli Analiste Göre Bu 5 Altcoin, Uzun Vadede Ethereum (ETH) Rakibi Olabilir

 Kripto para piyasası büyük bir düşüş yaşasa da bunların boğa rallisindeki geçici düzeltmeler olduğu tahmin ediliyor. Böyle düşüşlere karşın özellikle boğa rallisi devam ederken birçok önemli projenin yükselişinin de devam edeceği tahmin edilmekte.

Kripto Para Piyasasında Uzun Vadeli Hedef Seçimi

Kripto para yatırımcılarının uzun vadeli yükseliş için dikkat etmeleri gereken en büyük faktör ise projenin gerçek bir temele oturtulmuş olması olarak bilinmekte. Kripto para projelerinin gerçek bir kullanım oluşturması ve ekosisteme sahip olması, ister istemez fiyat artışını da beraberinde getirmekte.

Ünlü kripto para analisti Crypto Lark (Lark Davis) ise toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘a rakip olabilecek kadar gelişmiş 5 altcoini takipçileri ile paylaştı. Lark Davis, bu konuda özellikle altyapısal gelişmelere baktığını ve DeFi ve NFT ekosistemini dikkate aldığını da paylaştı.

Ünlü Analistten 5 Altcoin Açıklaması

Davis, konu hakkında ilk olarak böyle bir açıklamada bulundu:

“Ben inanılmaz bir Ethereum boğasıyım ve Ethereum’un ölçeklenmek için vaat ettiği her şeyi gerçekleştireceğini düşünüyorum. Buna rağmen söz konusu gelişme gerçekleşene kadar diğer akıllı kontrat platformlarının yatırım fırsatı verdiğini düşünüyorum. Tabii ki sizin de bildiğiniz gibi ben “bir ağ ama birden fazla yan ağ teorisine” de inanmaktayım. Şu an ekosistemde oluşturulan şey de bu.”

Analist bu kapsamda Binance Smart Chain, Polkadot, Cardano, Terra ve Solana ağlarına dikkat çekti. İlk olarak BSC’yi ele alan Davis, bunun zaten Ethereum’un pazar payından ciddi bir bölümü ele geçirdiğini vurguladı. DeFi piyasasının toplam değerinin ’ini ele geçiren BSC, ünlü analiste göre önemli bir rakip.

Polkadot ve Cardano, Farklı Avantajlara Sahip

Davis, Polkadot ekosisteminin büyümesinin de inanılmaz olduğunu düşünüyor. Geliştiricilerin sayısının rekor kırdığını vurgulayan Davis, bu ağın hala tam olarak geliştirilmemiş olduğuna da dikkat çekti. Polkadot kesinlikle dikkat çeken projeler arasında bulunuyor.

Analist buna ek olarak Cardano’nun da yakın zamanda atılan adımlar sayesinde önemli bir rakip olabileceğini düşünüyor. Cardano’nun en çok topluluk açısından şanslı olduğunu vurgulayan Davis, bunun topluluk ile büyük yerlere geleceğinin altını çizdi.