taninan-altcoin-rallisine-devam-ediyor-–-bu-duzey-de-asildi-–-mahsup.net

Tanınan Altcoin Rallisine Devam Ediyor – Bu Düzey de Aşıldı – Mahsup.net

Fiyattaki bir artış,  kripto para birimi Dogecoin’i en büyük beşinci piyasa değerine itti. Üç gün içinde DOGE, @0’den fazla bir fiyat artışı yaşadı.

13 Nisan’da DOGE 0,07 dolar seviyesinde idi. Yayın sırasında DOGE yaklaşık 0.34 $’dan işlem görüyor.

Dogecoin’in Kısa Geçmişi

Billy Markus ve Jackson Palmer, Litecoin forku kripto para birimini 2013’te yarattılar. Kripto para, popüler doge meme’den Shiba Inu üzerindeki isim ve logoyu modelleyerek bir şaka olarak başladı. Reddit ve Twitter gibi yerlerde projeleri takip eden bir kült ortaya çıktı, ancak o ilk günler küçük topluluktaki dolandırıcılık faaliyetleriyle gölgelendi.

Son zamanlarda, Tesla CEO’su Elon Musk ve etli atıştırmalık üreticisi Slim Jim gibi yatırımcılar koine yöneldiler. Bazıları bu en son fiyat artışını et ürünleri şirketinin yeni bir kampanyasına bağlıyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, satışları ve sosyal takiplerini artırmak için Doge ve Dogecoin içeriğiyle ilgileniyor.

Artıştan Hemen Önce

13 Nisan’da, yeni fiyat artışının başlamasından hemen önce, Slim Jim, 20 Nisan’da bir Doge x Slim Jim ürünü satmaya başlayacağını duyurdu.

DOGE’un sosyal takipçileri arasında Musk gibi isimler ve müzisyen Gene Simmons ve ünlü şef Guy Fieri gibi daha az teknoloji odaklı ünlüler de var. DOGE’ye olan ünlü ilgisi, 2020’de kripto para birimine yatırım yapmak sosyal medya platformu TikTok’ta bir trend haline geldiğinde çılgınlığın başlangıcını takip etti. Kampanya, DOGE’u bir ABD dolarına çıkarmayı amaçladı.

Musk ve diğerleri gemiye atladılar, yüksek miktarda kripto parayı satın aldıklarını tweet attılar ve sözünü roket gemisi emojileriyle paylaşarak, DOGE’u biyolarına yerleştirdiler ve “Dogecoin’i aya” ilan ettiler. Hatta yetişkinlere yönelik eğlence sitesi Pornhub, DOGE şeklinde ödemeleri kabul etmeye başladı.

Dogecoin momentumu, GameStop ve diğerlerinin meteorik yükselişinin arkasındaki toplulukla bir şekilde iç içe geçmiş durumda. Dogecoin’e ilgi giderek artıyor. Doge, popüler aracılık uygulaması Robinhood’da sunulan yedi kripto para biriminden biri olmaya devam ediyor.

Tanınan Altcoin Rallisine Devam Ediyor – Bu Düzey de Aşıldı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.