swerve-coin-nasil-alinir?

Swerve Coin Nasıl Alınır?

Swerve, Curve’den çatallanan merkezi olmayan bir likidite borsa havuzudur. Curve’ye benzer şekilde, öncelikle stablecoin havuzlarına odaklanır. Yalnızca tek bir Dai (DAI), USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve TrueUSD (TUSD) havuzuyla başlatıldı. Aralık ayında proje, havuzun toplam değeri kilitli olarak yaklaşık 1 milyar dolara ulaştığını bildirdi.

Swerve (SWRV) Nedir?

Swerve, Curve’ye topluluk odaklı bir alternatif olarak piyasaya sürüldü. Swerve’nin kurucusu, platformun adil bir şekilde yönetilmediğini ve kurucusunun çok fazla güce sahip olduğunu söyleyerek Curve’u çok eleştirdi. Swerve’nin kurucusu, diğer platformlardan daha iyi borsa fiyatlandırması ve stabilcoin’lerde daha yüksek yıllık yüzde getirileri sunduğunu söyledi.

Swerve ayrıca, SWRV’yi kilitleyen likidite sağlayıcılarının, artırmayanlara göre daha yüksek bir APY alabildiği “Boost” adlı bir ödül oyun mekanizması kullanıyor. Birinin APY’sinin artırılma oranı, diğer faktörlerin yanı sıra, kullanıcı tarafından kilitlenen token sayısını ve kilitlenen toplam miktarı içeren bir hesaplama ile belirleniyor.

Platformda alım satımların P’si likidite sağlayıcılarına veriliyor, P’si idari ücret olarak alınıyor ve 200.000 $ ile sınırlandırılan Swerve hazinesine gönderilecek olan %0.03’lük bir ücrete bulunuyor.

Bunlara ek olarak Ekim 2020’de yönetimi, merkezi olmayan finans platformu Serum’u (SRM) daha da geliştirmek için bir hibeyi kabul etti.

Ekim 2020’de kurucu John Deer, proje için önceliklerinin platformun hacmini artırmak ve SWRV’yi daha iyi teşvik etmek olduğunu belirtti.

Öte yandan Swerve, projeyi tam zamanlı işinin dışında bir proje olarak başlatan ve “John Deere” olarak bilinen anonim bir geliştirici tarafından başlatıldı. Bir AMA oturumunda kişisel geçmişi sorulduğunda kendisinin mantıklı token dağıtımlarından hoşlanan sadece düşük seviyeli bir farmer olduğunu belirtti. Yazılım geliştirme ve kripto konusunda da tecrübesi olduğunu da söyledi.

CoinMarketCap verilerine göre Swerve Coin, 18,036,266 dolar ile piyasa hacmi bakımından 832. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 1,56 dolardan işlem gören Swerve Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 7,658,989 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Swerve, 11 Ocak 2021’de 0,3507 dolar ile dip seviyeyi görürken 5 Eylül 2020’de de 42,22 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 11,534,043 SWRV bulunuyor ve SWRV toplam arzının da 33.000.000 SWRV Coin olacağı ifade ediliyor.

SWRV Coin Nereden Alınır?

SWRV Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

SWRV Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından SWRV Coin’in işlem gördüğü BUSD ve Binance Coin (BNB) alarak SWRV işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Leave a Comment

Your email address will not be published.