strike-ceo’su-jack-mallers-shopify-ortakligini-acikladi

Strike CEO’su Jack Mallers Shopify ortaklığını açıkladı

Geçtiğimiz sene düzenlenen konferansta El Salvador’un Bitcoin’i yasal para ilân edeceği duyurusunu yapan Stirke CEO’su Jack Mallers, bu seneki konferansta da önemli duyurular yaptı. Kendi şirketiyle ilgili günlerdir merakla beklenen ortaklıklar konusunda bilgi veren Mallers, insanların kripto parayla yaptıkları ödemelerin ardından çok kısa sürede işletme hesabına dolar geçecek bir sistem hazırladıklarını söyledi.

Yaklaşık 1 saat süren konuşmasına, ödemeler konusunda kredi kartlarının icat edildiği 1949 yılından bu yana hiçbir gelişme olmadığını belirterek başlayan Mallers, e-ticaret devi Shopify, ödeme sağlayıcısı Blackhawk Network ve dünyanın en büyük POS cihaz tedarikçisi olarak bilinin NCR ile ortaklıklarını duyurdu.

“Üstün teknoloji ödeme sistemi”

“Sonunda hayatımıza üstün teknolojili bir ödeme sistemi dahil oldu” diyen Mallers, daha sonra Şikago’daki bir marketten bu teknolojiyi kullanarak alışveriş yaptığı görüntüleri yayınladı ve şu ifadeleri kullandı:

“Herhangi bir markete ya da yemek satan bir restorana girdiğinizde Tor üzerinden Lightning Ağı mu kullanmak istiyorsunuz? Bunu yapabileceksiniz. Cash App mi kullanmak istiyorsunuz, bunu da yapabilieceksiniz.”

Mallers daha sonra bu teknolojiyi kullanarak ödeme kabul edecek olan onlarca Amerikan şirketinin olduğu bir listeyi de izleyicilere gösterdi.

Strike’ın bu entegrasyonu, dünya üzerinde herhangi bir Bitcoin Lightning Ağı cüzdanına sahip olan herkes tarafından kullanılabilecek. Aynı şekilde 70 milyon CashApp kullanıcısı da bu entegrasyondan yararlanabilecek.

The post Strike CEO’su Jack Mallers Shopify ortaklığını açıkladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.