stellar-vakfi,-30-milyon-dolarlik-yatirim-fonu-acikladi

Stellar Vakfı, 30 milyon dolarlık yatırım fonu açıkladı

Stellar blok zinciri üzerinde geliştirici konumda olan ve daha önceden melek yatırımı almış genç şirketler, bugün açıklanan ve “Eşleştirme Fonu” olarak adlandırılan 30 milyon dolarlık fondan yararlanma hakkı elde ettiler. İçinde lider bir yatırımcının da olduğu fon sağlayıcılardan oluşan “Eşleştirme fonu”, şirket başına en fazla 500 bin dolara kadar meblağdan yararlanılmasına izin veriyor.

Hedef erken dönem şirketlerin daha kolay büyümesi

Sonuç olarak yatırımcılar fonlarını bir kümede birleştiriyor ve istedikleri şirketlere destek sağlıyor. SDF’ten yapılan açıklamada vakfın bu fonu başlatma sebebi olarak da, erken dönemdeki şirketlerin daha kolay şekilde sermayeye ulaşması ve bununla beraber daha hızlı büyüyerek, blok zinciri tabanlı çözümleri daha hızlı üretmesi olduğu belirtildi.

İlk iki şirketten biri Latin Amerika diğeri Afrika’da

Fonun portföyündeki ilk iki şirketten biri Latin Amerika’da hizmet veren Trace Finance firması… Trace Finance, birçok şirketin ödeme yapma süreçlerini sabit coin kullanarak kolaylaştırıyor. Şu anda fondan yararlanma hakkına sahip olan ikinci şirket ise Afrika’dan… Bitwage adlı şirket, kripto paralar ve sabit coin’leri kullanarak uluslararası maaş ödemelerinin yapılmasını sağlıyor ve sistemin daha etkin kullanılmasına yardımcı oluyor.

Stellar fonuyla ilgili konuşan SDF CEO’su Danielle Dixon yaptığı açıklamada daha çok insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlamak istediklerini söyledi:

“Daha çok insanın finansal hizmetlere ulaşmasını sağlamak için hem girişimci hem de hızlı olmalıyız. Erken dönemlerinde olan bu şirketleri destekleme tarzımız da hedefimizin bu olduğunu gösteriyor”

Stellar’ın kripto parası olan XLM, şu anda en büyük 31. kripto para konumunda ve 0.18 dolardan işlem görüyor.

The post Stellar Vakfı, 30 milyon dolarlık yatırım fonu açıkladı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.