son-dakika:-terra-bu-altcoini-rezervlerine-ekleyecek!

Son Dakika: Terra Bu Altcoini Rezervlerine Ekleyecek!

Bitcoin alımlarıyla gündeme gelen Terra (LUNA) kendi stablecoini UST’yi desteklemek için bu altcoini alacak. İlk aşamada 3 milyar dolarlık Bitcoin alımı planlayan Terra bunun önemli bir kısmını aldı. Bitcoin fiyatı bu haberle birlikte 48.000 doların üzerine çıkmıştı. Şimdi yeni bir altcoinin rezervlere gireceği bilgisi paylaşıldı.

Terra Rezervleri

Toplamda 100 milyon dolarlık AVAX alımı yapılacak ve bunun için OTC masaları kullanılacak. Haberin etkisiyle AVAX 87 doların üzerine çıktı.

UST stablecoin‘i için bir rezerv oluşturmak için 10 milyar dolarlık Bitcoin satın alma sözü vererek kripto para dünyasının dikkatini çeken halka açık blockchain Terra, bu stratejiyi çeşitlendiriyor. Terra‘yı desteklemek için inşa edilen Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard, stablecoin rezervini artırmak için Avalanche Foundation’dan 100 milyon dolar değerinde Avalanche tokenleri alacak. Veri toplayıcı CoinGecko’ya göre, Avalanche yerel tokeninin toplam piyasa değeri perşembe günü itibarıyla 22,1 milyar dolar. Tezgah üstü (OTC- over-the-counter) satın almayla birlikte AVAX, Bitcoin’den sonraki ikinci kripto para olacak.

Avalanche (AVAX)

Müjdeli haberin de etkisiyle AVAX fiyatı 83 dolardan 87,6 dolara sıçradı. Yaklaşık %5 fiyat artışı yaşandı ve Bitcoin’in negatif görünümüne rağmen AVAX 86 doların üzerinde fiyatlanmaya devam ediyor. UST stablecoini için hodl edilecek 100 milyon dolarlık AVAX piyasadaki arzın bir miktar azalmasına da yardımcı olacak. Bitcoin örneği henüz çok taze ve alım haberiyle birlikle BTC’nin pozitife döndüğünü hatırlıyoruz. Ancak asıl fiyat hareketi Terra’nın Binance borsasına para transferlerini göndermesiyle başlamıştı.

Terra tarafından yapılacak alımların tamamlanmasıyla birlikte AVAX fiyatının hızla yükselişe geçmesi beklenebilir. Bitcoin’in 44.000 doların altında kapanışlar yapması daha fazla kayıp riskini akıllara getiriyor. AVAX için kritik seviyeler 84 ve 83,19 dolardır. Kısa vadede fiyatın bu bölgenin üzerinde tutunması yükselişin devam edeceğine yorulabilir. Bitcoin’in ani düşüşüyle birlikte 82 dolar desteği yeniden test edilebilir. Kısa vadeli nihai hedef ise 90 dolardır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.