son-dakika:-strike-muthis-ortakligini-duyurdu!-bitcoin-dunyanin-her-yerinde!

Son Dakika: Strike Müthiş Ortaklığını Duyurdu! Bitcoin Dünyanın Her Yerinde!

Bu akşamın büyük haberi Jack Mallers’dan geldi. Yaklaşık yarım saattir konuşan Jack bombayı patlattı. Strike kripto para ödemeleri konusunda hizmet veren bir şirket ve artık büyük bir e-ticaret deviyle ortaklığı var. Dakikalardır Jack, geleneksel ödeme sistemlerinin ne denli kötü olduğundan bahsediyordu ve çözümü duyurdu.

Kripto Paralarla Alışveriş

Strike yaptığı ortaklıkla birlikte kripto para yatırımcıların alışverişte Bitcoin kullanma imkanı sunacak. Büyük ortaklığın Shopify olduğu açıklandı. Shopify Inc., merkezi Ottawa, Ontario’da bulunan online satış platformudur. Sadece bununla da sınırlı değil Mallers, NCR ile POS ortaklığının da başlatıldığını açıkladı.

Buna göre alıcılar ve satıcılar hiçbir kısıtlamaya maruz kalmadan direkt olarak dünyanın her yerinde kripto para üzerinden ödeme yapabilecek. Peki bunun avantajı ne? Alıcılar ve satıcılar için en büyük avantajı bankaların aradan çıkarılmasıdır. Örneğin 100 dolarlık ödeme yaptığınızda bankanın komisyon oranlarına bağlı olarak ortalama 1 hafta içinde satıcının hesabına 98 dolar geçer. Jack Mallers bunun adil olmadığını ve aracı kurumların hiçbir şey yapmadan ganimete konduğunu düşünüyor.

Boomer Card Kullanmayın

Jack hali hazırda kullanmaya devam ettiğimiz manyetik kartları (Visa, MasterCard) BoomerCard olarak isimlendiriyor. 1949’dan beri bize aynı sistemi dayatıyorlar diyen Jack Mallers, Bitcoin’in Lightning Network ile sıfır komisyonla işlemlerin yapılabileceğini söylüyor. Eğer Jack hayallerini insanlara kabul ettirebilir ve satıcılar tarafından büyük bir kabul gelirse, dünyanın tüm ülkeleri El Salvador gibi olacak.

Lightning Network, maliyetleri düşüren, hızı artıran, yeniliği teşvik eden, finansal katılımı iyileştiren, tüketicilere ve işletmelere seçim gücü getiren küresel bir ödeme ağıdır.”

Strike entegrasyonuyla Shopify işletmeleri, ödemeleri küresel olarak kabul edebilir ve nakit nihai ödeme ile işlem ücretlerinden tasarruf edebilir. Strike’ın entegrasyonu, Shopify işletmelerinin mevcut ödeme seçeneklerini çeşitlendirmelerine ve henüz kullanılmayan küresel pazarlara ve satın alma gücüne ulaşmalarına olanak tanır. Strike’ın entegrasyonu, Shopify satıcılarının düşük maliyetli ödeme işlemleri yoluyla tasarruf sağlamalarına da olanak tanır. Strike, Bitcoin ödemelerini anında dolara çevirerek, işletmelerin Bitcoin tutarken karşılaştıkları belirli karmaşıklıkları ortadan kaldırır.

Strike entegrasyonu, Bitcoin Lightning Network‘ün temel teknolojisinden yararlanarak anında, küresel, nakit nihai ödemelere izin verirken aynı zamanda takas gibi eski işlem ücretlerini ortadan kaldırarak geleneksel kart ağlarına alternatif bir deneyim sunar. Strike’ın entegrasyonuna, 70 milyondan fazla CashApp kullanıcısı da dahil olmak üzere, Bitcoin Lightning Network özellikli bir cüzdan ile dünyadaki herhangi bir tüketici tarafından erişilebilir.

Strike, kullanıcıların herhangi bir ek ücret ödemeden her yerde anında ödeme göndermesine ve almasına olanak tanır. Strike, en büyük küresel, birlikte çalışabilir ve açık ödeme standardı olan Bitcoin ağının üzerine inşa edilmiştir. Strike, açık ödeme ağlarının finansal sisteme evrensel katılımı sağladığına ve gerçekten sınırsız para transferleriyle yeni bir dijital ekonomiyi başlattığına inanıyor.