son-dakika:-rusya,-kendi-kripto-para-unitesi-icin-tarih-verdi!-–-mahsup.net

Son Dakika: Rusya, Kendi Kripto Para Ünitesi İçin Tarih Verdi! – Mahsup.net

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova, dijital ruble’ye yönelik önemli açıklamalarda bulundu ve tarihler verdi. Olga Skorobogatova’ın açıklamasına göre, Rusya Merkez Bankası 2022’de dijital ruble’yi test etmeye başlayacak ve yıl boyunca “testlerin” yapılması ve ardından kripto para biriminin uygulanmasına yönelik sonraki adımların belirlenmesi planlanıyor.

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, dijital ruble için tarih verdi!

Rusya Merkez Bankası, 2022’nin tamamını dijital ruble’yi test etmek için tahsis etmeyi planlıyor, ardından projenin daha fazla uygulanması için bir yol haritası belirlenecek. Bu açıklamalar, Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova tarafından bir basın toplantısında dile getirildi. Olga Skorobogatova konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

2022’nin tamamını tüm test aşaması için harcamayı planlıyoruz ve yalnızca test sonuçlarına dayanarak, hedef platformun uygulanması için hangi yol haritasının uygulanacağını ve hangi zaman diliminde uygulanacağını anlayacağız.

Ayrıca, Merkez Bankası dijital ruble’nin hesaplarda depolanma miktarına sınır koymayı planlamıyor. Basın toplantısı materyallerinden de anlaşılacağı üzere, Aralık 2021’e kadar düzenleyici dijital ruble platformunun bir prototipini oluşturmayı planlıyor. Mevzuatta yapılan değişikliklerin geliştirilmesi Ocak 2022’de planlanıyor ve dijital ruble testinin başlatılması 2022’nin ilk çeyreğinde planlanıyor.

Rusya’nın kripto parası vergi ödemelerinde de kullanılacak

Olga Skorobogatova, Rusya Merkez Bankası’nın vatandaşların ve işletmelerin dijital cüzdanları üzerindeki bakiyelere sınır koymayı planlamadığını söyledi. Olga Skorobogatova konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Dijital cüzdanda olacak tüm miktar, kesinlikle tümü, bir kişi için, bir işletme için eksiksiz olarak sunulacak. Ve dijital cüzdanlardaki bakiyelerde herhangi bir sınır belirlenmeyecek.

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Alexei Zabotkin, Rusya Merkez Bankası’nın vergi ödemeleri için dijital ruble kullanımına da izin verdiğini söyledi.Alexei Zabotkin konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Örneğin, vergileri doğrudan nakit olarak ödeyemezsiniz. Vergiler yalnızca nakit olmayan şekilde ödenebilir, ancak dijital ruble’nin vergi ödemeleri için bile kabul edilmesi oldukça olasıdır. Bu anlamda daha evrensel olacak. Nakitten çok ödeme şekli…

Merkez bankası kripto para birimi hakkında

Ekim 2020’nin ortalarında Rusya Federasyonu Merkez Bankası, raporunda kendi kripto para birimi olarak “dijital ruble” kavramını sundu. Özel bir elektronik cüzdanda saklanacak benzersiz bir dijital kod biçiminde olacak ve dijital ruble’nin bir kullanıcıdan diğerine aktarılması, dijital kodun bir elektronik cüzdandan diğerine taşınması şeklini alacak. Dijital ruble, Rusya Merkez Bankası tarafından verilecek. Para sahipleri, rubleleri bir formdan diğerine serbestçe aktarabilecekler.

Son Dakika: Rusya, Kendi Kripto Para Ünitesi İçin Tarih Verdi! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.