son-dakika:-listeleme-haberiyle-altcoin-ucusa-gecti!

Son Dakika: Listeleme Haberiyle Altcoin Uçuşa Geçti!

Kripto para piyasaları Bitcoin düşüşüyle birlikte tamamen kırmızıya büründü. Fakat bu altcoin son dakika haberiyle yükseliyor. BTC yazı hazırlandığı sırada 39.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Altcoinlerin önemli bir kısmı temel destek seviyelerini kaybetti ve BTC’de 37.000 dolar endişesi başladı. Peki piyasaların çöküşe geçtiği dakikalarda ralli yapan altcoin hangisi?

Altcoin Listelemesi

Dakikalar önce Findora (FRA) Twitter hesabı üzerinden müjde verildi. KuCoin tarafından listelenecek altcoin şimdiden 0’un üzerinde artış gösterdi.

Sıfır bilgi kanıtı (zero knowledge proof) algoritmasına sahip kripto paraların daha ciddi popülerlik yakalayabileceğinden geçtiğimiz sene bahsetmiştik. Birçok yönden avantajlı olan algoritma hakkında zero knowledge proof nedir yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Findora (FRA) Nedir?

Piyasalar çöküşe geçmişken FRA Coin 0’un üzerinde artış yaşadı ve piyasanın genel yönüne meydan okuyor. Yazının hazırlandığı sırada FRA Coin 0,0253 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Findora yerel tokeni için G oranında staking geliri elde etmenizi sağlıyor. Piyasa değeri 100 milyon doların üzerinde olan altcoin 3221’inci sırada yer alıyor. Günlük işlem hacmi oldukça düşük olan bu kripto para listeleme haberinin gelmesiyle birlikte 1 milyon doların üzerinde hacme ulaştı. Hacmin neredeyse tamamı Gate borsasından geliyor. Yatırımcılar USDT paritesinde Gate borsasını kullanarak listeleme öncesinde FRA Coin alabiliyor.

Findora (FRA) fiyatı haberin etkisiyle Gate borsasında 0,028 dolara kadar yükseldi ve 6’nın üzerinde fiyatlama yaptı. Findora kendini programlanabilir gizliliğe sahip halka açık bir blockchain olarak tanımlıyor. Stablecoinler için ağda gizlilik ve NFT, DeFi desteği sayesinde yatırımcılara istediği şeyleri vermeyi umuyor.

İlk olarak 2017 yılında bir üniversite kriptografisi araştırma projesi olarak kavramsallaştırılan Findora, kullanıcıların gizlilik seçeneği ve denetlenebilirlik ile işlem gizliliğine izin vermek için knowledge proofs (sıfır bilgi kanıtı) algoritmasıyla tasarlandı. Bulletproofs ve çok taraflı hesaplamadaki son teknolojiyi kullanıyorlar.

Findora, halka açık, merkezi olmayan, çok amaçlı bir işlem sistemidir ve insanlar ve finansal uygulamalar için bir defter üzerinde genel olarak denetlenebilir, ancak gizli bir şekilde çalışacak araçlara sahiptir. Sistem, gizlilikten ödün vermeden uyumluluğu kanıtlanabilen işlemleri, varlıkları ve programlanabilir sözleşmeleri barındırır. Findora, çeşitli birlikte çalışabilir ağlar tarafından çalıştırılan yan defterleri desteklerken, Bitcoin veya Ethereum ağına benzer merkezi olmayan bir operatör ağı tarafından dağıtılır ve çalıştırılır. Örneğin, yan defterler, geleneksel bir banka tarafından şu anda üzerinde çalıştıkları veya bulutta dağıtılan altyapıyı değiştirmek için kullanılabilir. Findora’nın misyonu, bu geniş varlık sınıfını ve çeşitli finansal kullanım durumlarını desteklemek için gereken zorlukları ele almaktır. Birincil zorluklardan biri, diğer blockchain tabanlı sistemlerin şeffaflığını ve genel erişilebilirliğini korurken gizlilik sağlamaktır. Bu gizliliği koruyan şeffaflığı elde etmek, Findora’nın ana odak noktasıdır.

Listeleme haberleri fiyat üzerinde FOMO oluşturduğu için yatırımcıların ani düşüşlere de hazırlıklı olması gerekir. Özellikle piyasa değeri ve işlem hacmi bu denli zayıf bir altcoinde daha ciddi kayıplara şahit olabiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.