son-24-saatte-%60’lik-yukselis:-opensea-entegrasyonunun-solana-tabanli-nft-satislarinin-etkisi!

Son 24 Saatte %60’lık Yükseliş: OpenSea Entegrasyonunun Solana Tabanlı NFT Satışlarının Etkisi!

Önde gelen NFT pazar yeri OpenSea, Solana ağı entegrasyonunu gerçekleştirmesinin ardından Solana tabanlı NFT satışları, kısa vadede önemli bir düşüş kaydetse de satışlar yeniden yükselişe geçti son 24 saatlik zaman diliminde `’lık bir artış kaydedildi. Ancak Solana tabanlı NFT’lerde son 24 saatlik artışa karşın, toplam NFT satışları Nisan ayı başlarından bu yana önemli bir düşüş kaydetti.

OpenSea Entegrasyonunun Solana Tabanlı NFT’lere Etkisi

Kaydettiği işlem hacimleri bakımından son dönemlerde ekosistemin önde gelen NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea, geçen hafta Solana entegrasyonunu gerçekleştirdi. OpenSea tabanlı NFT satışları, OpenSea listelemesi ile birlikte ilk 24 saatlik zaman diliminde ortalama ’lik bir düşüş kaydetti. Ancak Solana tabanlı NFT satışları, kısa vadede bir düşüş kaydetse de satışlar yeniden yükselişe geçti ve son 24 saatlik zaman diliminde ortalama `’lık bir artış kaydedildi.

CryptoSlam verilerine göre Solana tabanlı NFT satışları, son 24 saatlik zaman diliminde 8 milyon doları aştı. Son 24 saatlik toplam 8 milyon dolarlık işlem hacminin, 2 milyon dolarını Solana tabanlı en popüler üç NFT koleksiyonu kaydetti.

NFT Satışları Düşüşte

2021 yılında artan popülarite ile birlikte NFT’ler, son dönemlerde oldukça yüksek işlem hacimleri kaydetti. Bu süreçte çok sayıda sanatçı kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürerken, çok sayıda kurumsal şirket de NFT alanında çeşitli çalışmalar yürütmeye başladı. Ancak NonFungible com’dan elde edilen verilere göre, kaydedilen toplam NFT satışları Nisan ayının başlarından bu yana önemli bir düşüş kaydetti.