socios-bir-turk-takimla-daha-anlasti,-yeni-token-geliyor!

Socios Bir Türk Takımla Daha Anlaştı, Yeni Token Geliyor!

Taraftar token furyası dur durak bilmeden büyümeye devam ederken Türk takımları da bu noktada payına düşeni almak için bir bir harekete geçiyor. Bu konuda son adımı atan takım Gaziantep oldu.

Socios ve Gaziantep’ten Token Adımı

Gaziantep F.K, spor ve eğlence endüstrisinin önde gelen blok zinciri sağlayıcısı Chiliz ile ortaklaşa olarak, hayran etkileşimi uygulaması Socios.com’da GFK Taraftar Token‘ı piyasaya süreceklerini resmen duyurdu.

Bilindiği gibi taraftar tokenları, sahiplerine, anketlerde oy haklarına, VIP ödüllerine, özel promosyonlara, AR-etkin özelliklere, sohbet forumlarına, oyunlara ve Socios.com’daki yarışmalara erişim sağlayan Chiliz blok zincirinde basılan tahsil edilebilir dijital varlıklardır.

GFK Taraftar Tokenı da taraftarlara bu imkanların tümünü tanıyacak. GFK token sahipleri bu ortaklık sayesine artık kulüp ile daha fazla etkileşime girerken, Gaziantep Futbol Kulübü de bu anlaşma sayesinde fon akışını arttıracak.

Socios ve Türkiye Ortaklıkları

Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

Bugünkü ortaklık, Türk spor endüstrisine devam eden genişlememizde ileriye doğru atılmış bir başka büyük adımdır. Gaziantep F.K’yi ve kulübün tüm taraftarlarını Socios.com’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sevdiğiniz kulüple bağlantı kurmanız için harika yeni fırsatlar yaratmaya başlamak için sabırsızlanıyoruz.

Socios’un Türkiye ortaklıkları arasında; Alanyaspor, Göztepe, İstanbul Başakşehir, Trabzonspor ve Galatasaray bulunuyor.