singapur-basbakani’ndan-kripto-para-borsalarina-yonelik-ihtar-–-mahsup.net

Singapur Başbakanı’ndan Kripto Para Borsalarına Yönelik İhtar – Mahsup.net

Kripto para birimi alanında daha önce birçok dolandırıcılık vakası yaşandı. Dolayısıyla dolandırıcı kripto borsalarının önde gelen şahsiyetlerin kimliği altında faaliyet gösterdiği scam faaliyetleri, alışkanlık haline geldi.

Bu dolandırıcılar, saygı duyulan insanları taklit ederek insanların güvenini kazanmaya çalışmalarıyla ünlüdür. Dolayısıyla kripto yatırımcılarının dikkatini çekip, alakasız platformlarda işlem yapmalarına neden olabiliyorlar.

The Strait Times raporuna göre Singapur’un Başbakanı Lee Hsein Loong, kontrol edilmeyen kripto para borsaları ile ilgili olarak Singapur sakinlerine çeşitli uyarılarda bulundu. Raporun ardından Başbakan Loong, BitClout adlı yetkisiz bir kripto borsasının kendi rızası olmadan profiliyle çalıştığını fark etti.

Raporlara göre bir medya şirketi, faaliyete geçmesi için yetki verilmemiş olan kripto borsasındaki profilini görünce, Loong’un ofisine bunun bilgisini verdi. Profilinin bu tür platformlardan birinde kullanıldığını keşfetmesi, Singapur Başbakanı’nın konuyla ilgili endişelerini de tetikledi.

İtibarını ve platformun potansiyel ve mevcut kullanıcılarının fonlarını korumak için Loong, adını ve fotoğrafını içeren profilin platformdan kaldırılmasını emretti.

Loong, bu aldatıcı durumu sosyal medya hesabından ifşa etti:

“Sitenin yaratıcıları anonim, ancak platformla hiçbir ilgim olmadığı için adımın ve fotoğrafımın siteden hemen kaldırılması için açık bir tweet gönderdim. Yanıltıcı ve iznim olmadan yapılmış bir şey.”

Loong, vatandaşları kripto para borsaları konusunda uyardı

Böyle bir platformun yalnızca insanları zarara sokacağına inandığını da ekledi. Ardından, ülke sakinlerini kripto platformları konusunda tetikte olmaya teşvik etti. Vatandaşları, Singapur’un mali düzenleyicisi MAS tarafından düzenlenmiş olan kripto para borsalarıyla etkileşim kurmaya çağırdı.

“Herhangi bir yatırım yapmadan önce, dolandırıcılıkla karşılaşmamak için, lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun,” diye uyardı.

Singapur Başbakanı’ndan Kripto Para Borsalarına Yönelik İhtar – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.