singapur-basbakani-vatandaslari-kripto-para-yatirimi-konusunda-uyardi

Singapur Başbakanı Vatandaşları Kripto Para Yatırımı Konusunda Uyardı

Kripto para sektörü, son dönemlerde yoğun ilgi görüyor. Birçok hükümet, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin göz ardı edilemeyecek kadar ivme kazandığını kabullense de bazıları kısıtlayıcı kararlar uygulamaya devam ediyor. Singapur, yenilikçi finansal ekosistemi kabul etse de endişe duyan ülkelerden birisi olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz gün Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong, vatandaşları kripto para platformları konusunda uyardı.

Başbakan Loong Endişelerini Dile Getirdi

Başbakan Loong, bazı kripto para platformlarının güvenliği ile ilgili endişelerini belirtti. Loong, ülkenin parasal otoritesi tarafından düzenlenmeyen platformlar ile ilgili herhangi bir olumsuzlukta sorumluluk kabul etmeyeceklerini açıkladı. Loong şunları kaydetti: “Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) regüle etmediği platformlarda işlem yapan vatandaşlarımız, MAS’ın yönettiği yasalar tarafından korunamayacak. Yatırım yapmadan önce, dolandırıcıkla karşılaşmamak için lütfen yatırımın gerçek ve meşru olduğundan emin olun.”

Loong’un BitClout Eleştirisi

Loong, bazı kurumlarla ilgili endişelerini dile getirdi. Loong, platformdan izni olmadan kullanılan kişisel verilerinin kaldırılmasını belirtti. Loong’un bahsettiği platform son dönemin en popüler kripto para girişimi BitClout olarak tanımlandı. BitClout kullanıcılarına kendi kripto para birimlerini oluşturma hizmeti sunuyor.

BitClout yeni girişimini şöyle açıklıyor: “Bir şirket veya emtria yerine bireyin itibarına bağlı olan yeni bir varlık sınıfı türü oluşturduk.” Kısa süre önce Nasdaq, BitClout girişimi yaratıcılarının önde gelen bir hukuk firması tarafından uyarıldığını bildirdi. Bununla birlikte bu uyarının dijital finansal varlıkların patlama yaptığı bir dönemde gelmesi dikkat çekti. Dolandırıcılık projelerinin arttığı dönemde, birçok hükümet yetkilisi vatandaşların güvenliği konusunda oldukça endişeli bir tavır sergiliyor. Teknoloji ve yeniliğe kapılarını açan Singapur kripto para sektörünü inkar etmiyor ancak kripto dünyasına oldukça temkinli yaklaşıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.