shiba-neden-yukseliyor?-dogecoin-son-durum!

Shiba Neden Yükseliyor? Dogecoin Son Durum!

Kripto para piyasasının en popüler kripto para birimleri arasında yer alan Shiba Inu (SHIB) gözle görülür bir artış yaşarken, Dogecoin (DOGE) stabil ilerlemesini sürdürüyor. Peki SHIB’in yükselişinin arkasındaki neden ne?

Shiba Inu Neden Yükseliyor?

Popüler meme token yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,000027 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde ’nin üzerinde artış kaydeden SHIB, 0,000030 dolara kadar yükselmeyi başardı. Ancak bu seviyede yaşanan reddedilme ile fiyat bir miktar geri çekilmiş görünüyor.

Uzun zamandır yakım haberleri ile fiyatının artması beklenen Shiba’ya can suyu metaverse ve Robinhood haberleri ile gelmiş gibi görünüyor. Robinhood dün yaptığı açıklama ile Shiba’yı listelediğini duyurdu. Bunun üzerine Shiba Inu ekibi metaverse projesinin dijital arazileri için ilk müzayedelerin başlayacağını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre ilk etkinliklerde hem LEASH hem SHIBOSHI sahipleri ödüllendirilecek. LEASH ve SHIBOSHI kilitleyen yatırımcılar arazi satışlarına katılım hakkı bulabilecek ve etkinlik 72 saat sürecek.

Dolayısıyla arka arkaya gelen bu pozitif haberler, tüm kripto para piyasası belirsizliğini korurken Shiba Inu’nun gözle görülür artış yaşamasını sağladı.

Dogecoin Son Durum

Shiba’nın aksine DOGE, şu anda piyasa ile birlikte hareket ediyor ve stabil bir grafik çiziyor. Yazının kaleme alındığı anda ise DOGE 0,14 dolar sınırında işlem görüyor. Geçtiğimiz günlerde 0,17 dolar sınırında reddedilme yaşayan DOGE için en önemli direncin de şu anda bu seviye olduğu ifade ediliyor.

Analistlere göre piyasa değeri bakımından en büyük meme token’ın yükselişi için Shiba Inu’daki gibi önemli haberlerin gelmesi gerekiyor. Buna ek olarak DOGE’nin piyasada başlayacak genel bir ralli ile birlikte de gözle görülür artışla yaşayabileceği düşünülüyor.