sec’nin-etf-onayi-ile-beraber-hindistan’da-kripto-para-yatirimlari,-buyuk-olcude-artis-gosterdi

SEC’nin ETF Onayı İle Beraber Hindistan’da Kripto Para Yatırımları, Büyük Ölçüde Artış Gösterdi

ABD’de ilk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF), ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanması, Hindistan’da güçlü bir kripto para yatırımı dalgası yarattı.

SEC’nin ETF Onayından Sonra, Bitcoin ATH Yaptı

Proshares Vadeli Bitcoin ETF’i, SEC tarafından onaylandı ve 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmeye başladı. Economic Times’a göre SEC’nin ETF onayı , Bitcoin’e olan talebin – özellikle Hindistan’da olmak üzere – küresel çapta artış göstermesine neden oldu. Lider kripto paraya artan bu talep de, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH: 66.930 – CoinMarketCap) çıkardı. Oluşturduğu bu yeni zirveden sonra BTC, bir miktar düzeltme yaparak tekrardan 63.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Hindistan’da Artan İşlem Hacimleri

Hindistan’da faaliyet gösteren kripto para borsalarının işlem hacimleri, son birkaç günde 0’ün üzerinde bir artış kaydetti. Hindistanlı yatırımcılar, Bitcoin’deki yüksek performanslı fiyat artışına rağmen, ilk olarak SEC’nin kripto varlığı resmi olarak tanımasını lider kripto para birimi BTC adına daha önemli bir gelişme olarak tanımladı. Artan talep ile birlikte kâr realizasyonlarının gerçekleştiği bu yükseliş dönemlerinde, çeşitli verilerden anlaşılacağı üzere çok sayıda yatırımcı kendine daha uzun vadeli bir yol haritası çizdi.

Aktif Olmayan Hesapların Alım İşlemlerinde Artış Meydana Geldi

Hindistan’da faaliyet gösteren kripto para borsalarının bu artan işlem hacmine ilişkin, ülkenin öne çıkan kripto para borsalarından birinin CEO’su, birtakım açıklamalarda bulundu:

“Son zamanlarda satış işlemlerinde ( artış ile birlikte E daha fazla alım satım işlemi gözlemlendi. Bir süredir aktif olmayan kullanıcılar arasında da alım işlemlerinde önemli bir artış meydana geldi. Çoğunlukla Bitcoin ve piyasa değeri bakımından ilk on kripto para ile olmak üzere yeni portföylerin oluşturulduğu görüldü.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.