sec-uyesinden-dogecoin-cikisi:-“paranizi-kaybedince-devlete-gelmeyin!”

SEC üyesinden Dogecoin çıkışı: “Paranızı kaybedince devlete gelmeyin!”

CoinDesk’in çevrim içi yayınına katılan SEC komisyon üyesi Hester Peirce, Dogecoin ile ilgili sorulan soruya çok net bir cevap verdi.

Sadece Dogecoin değil birçok kripto para yatırımı yaparken insanların araştırma yapması ve sorular sorması gerektiğini belirten Peirce şu ifadeleri kullandı:

“Paranızı kaybedince devlete gelmeyin!”

“İnsanlar birçok şeyi alıp satıyorlar. Bir varlığı satın almadan önce neye paranızı yatırdığınızı bilmeniz lazım. Eğer bu tür yatırımları eğlence için yapıyorsanız, aslında bunda da sorun yok ancak para kaybetme olasılığınız olduğunu bilmeniz lazım. Sadece kalabalıkları takip etmek doğru bir yatırım stratejisi olmaz. Araştırma yapmak ve birçok soru sormanız gerekir. Ben alınan kararlardan insanların kendilerinin sorumlu olduğuna inanan biriyim. Aldığınız kararı eğlenmek ya da yatırım yapmak için alabilirsiniz bu sizin kararınız ancak ondan sonra paranızı kaybedince devlete gelmeyin!”

Dogecoin, son haftalarda hem yukarı hem de aşağı yönlü sert fiyat hareketleriyle tartışılıyor. Kripto para, birkaç gün önce 0.45 doları görmüş, daha sorna 0.30 dolara kadar geri çekilmişti ve bugün ise 0.33 dolardan alıcı buluyor.

The post SEC üyesinden Dogecoin çıkışı: “Paranızı kaybedince devlete gelmeyin!” appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.