sec,-ripple’in-yabanci-is-ortaklarinin-pesinde-–-mahsup.net

SEC, Ripple’ın Yabancı İş Ortaklarının Peşinde – Mahsup.net

SEC, Ripple’ın yabancı iş ortaklarından belge arıyor. Yargıç Sarah Netburn’e 16 Nisan’da yazdığı mektupta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortağı Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun yabancı menkul kıymetler düzenleyicilerine en az 11 Mutabakat Zaptı (MOU) talebinde bulunduğunu iddia ediyor.

Bu durum denizaşırı kuruluşlardan belge elde etmek için keşif süreci anlamına geliyor.

Ripple İle İş Yapanlara Bir Gözdağı mı?

SEC2in, Ripple’ın ABD dışındaki ortaklarını, zor durumdaki şirketle bağlarını koparmaları için sindirmeye çalıştığını iddia ediyorlar. Açıklamadaki ifadeler gerçekten de ilginç:

SEC’in şüphesiz farkında olduğu gibi (ve belki de SEC’in amacı budur), yerel düzenleyicileri dahil etmek ve bu düzenleyicilerin zorunlu sürecini başlatmaya çalışmak sadece uygunsuz olmakla kalmayacak, aynı zamanda bu varlıkları devam etmekten caydıran bir gözdağı taktiği anlamına da geliyor.

Savunma, mahkemeden SEC’in yetki alanı dışında keşif yapmasını engelleyerek konuyla ilgili gayri resmi bir konferans talep ediyor.

Ayrıca Ripple, düzenleyiciyi yabancı meslektaşlarıyla iletişimlerini tam olarak üretmeyi reddederek federal kuralları ihlal etmekle suçluyor.

Ripple’ın 20 Yeni Ortağı Var

Garlinghouse’a göre, Ripple müşterilerinin yaklaşık yüzde 95’i ABD’den değil. San Francisco merkezli şirket, Ripple’ın SEC’e girmesinden bu yana dünyanın dört bir yanındaki finans kurumlarıyla 20’den fazla ortaklık imzaladı.

Bununla birlikte, ABD’de Ripple’ın daha az şansı var. Geçen ay, Dallas merkezli MoneyGram, yasal çıkmaz nedeniyle dağıtılmış muhasebe teknolojisi sağlayıcısıyla bağlarını kalıcı olarak kesmeye karar verdi.

SEC, Ripple’ın Yabancı İş Ortaklarının Peşinde – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.