sec-lider-adayi-gary-gensler’a-ripple-davasini-dusurme-daveti-–-mahsup.net

SEC Lider Adayı Gary Gensler’a Ripple Davasını Düşürme Daveti – Mahsup.net

Crypto & Policy kurucusu Thomas Hodge, büyük olasılıkla ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bir sonraki başkanı olarak onaylanacak olan Gary Gensler’a, dev blockchain şirketi Ripple’a karşı açılan davayı düşürme çağrısında bulundu. Hodge, bu amaçta bir Change.org dilekçesi :

“Ripple davasını sona erdirin ve SEC’nin bu kuralları düzgün bir şekilde oluşturmak yerine kendi kendine kripto para yasaları kurmasını engelleyin.”

Hodge, kurumu XRP’yi susturmak istediğini belirtiyor. Bu sırada, eski SEC Başkanı Jay Clayton ve kurumun şirket finansmanı bölümünün eski yöneticisi olan William Hinman’ı Çin’in çıkarlarını bir adım ileriye götürmekle ilgili temelsiz bir komplo kurmakla suçluyor.

Gensler’ın tartışmalı token’ın yatırımcılarıyla oturup hikayelerini dinelmesi gerektiğini belirtiyor:

“Gensler, dava yoluyla politika oluşturma politikasını sonlandırmalı; XRP sahipleriyle kendisi oturup hikayelerini dinlemelidir.”

Dilekçe, şimdiye kadar 693 kişiden imza topladı.

Davanın sanığı olan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, adaylığı henüz Senato tarafından onaylanmayan Gensler’ın anlaşmaya yönelik görüşmelerini “yeniden gözden geçirmesini” umduğunu söyledi.

2018’de Gensler, XRP’nin uyumlu olmayan bir menkul kıymet olduğunu iddia etmişti.

SEC Lider Adayı Gary Gensler’a Ripple Davasını Düşürme Daveti – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.