sec-eski-baskani-clayton’a-dava:-“xrp’yi-yok-etmek-istedi”

SEC eski başkanı Clayton’a dava: “XRP’yi yok etmek istedi”

SEC ile Ripple şirketi arasındaki dava yaklaşık 1,5 seneden bu yana devam ederken, mahkeme hakiminin son dönemde Ripple şirketi lehine verdiği kararlar önplâna çıkıyordu. Bu 1,5 senelik dönemde Ripple topluluğundan onbinlerce kişi de, bir form doldurarak SEC’ye bir toplu dava da açmışlardı.

Hedefte Clayton ve Hinman var

Şimdi de bu toplu davaya bir yenisi daha eklendi ancak bu kez hedefte bir kurum olarak SEC’den çok, eski başkan Jay Clayton ile eski yönetici William Hinman bulunuyor. Fred Rispoli adında bir avukat, toplu davanın baş davacısı olan Shannon O’Leary’yi temsil ettiğini belirtti ve SEC’de ciddi bir yolsuzluk olduğunu iddia etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Ripple için davada bir büyük zafer daha

Avukat Rispoli’nin, Clayton ve Hinman’a açtığı davayla ilgili Twitter’dan yazdıkları da şu şekilde:

“Blok zinciri teknolojisine karşı bir saldırı”

“Geçmişte adalet sağlamak ve kişisel hakları korumak için kurulmuş bir devlet kurumunda şu an yaşanan yolsuzlukları ve verilen rüşvetleri içeride olanlar biliyor. Bu dolandırıcılık sisteminin, Amerikan ve küresel inovasyonu, yani dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisine karşı bir saldırı başlattığını da biliyoruz.

“Yerleşik sistemdeki bazılarını tehdit etti”

Bu yenilik insanları borç köleliğinden kurtaran ve dünyanın geride kalmış, daha az şanslı ve daha fakir bölgelerine gerçek değer göndermelerini sağlayan bir teknolojidir. Eski sisteme göre çok daha az maliyetli olan bu yenilik, hayatta birçok alanda olduğu gibi, yerleşik sistemde büyük çıakrları olan bazılarını tehdit etti.

“Clayton ve Hinman XRPL Ağı’nı yok etmek istediler”

Çıkarları olan bu kişiler, diğerlerini sindirerek istediklerini elde ederler. Bay Clayton ve Bay Hinman’ın XRP Ledger Ağı’nı yok etmek için kapalı kapılar ardında neler plânladıklarının ve yaptıklarının çok az bir bölümünü biliyoruz. Bu ikili, XRPL Ağı’nın her kullanıcısının ağın büyüme ve gelişmesine büyük önem verdiğini biliyordu. Bu ikili, vergi verenlerden gelen paralarla maaşlarını alırken, XRPL Ağı ise onların eski müşterileri ve eski çalışanları için büyük bir tehdit oluşturuyordu. Aslında birçok kişi de bu konuda bir soruşturma açılmasını da istedi ama böyle bir durum ufukta gözükmüyor.

“İdam sırasında ikinciler ama farkında değiller”

Birkaç yalnız ses bu duruma itiraz ederken, kripto toplulukları ise burada hiçbir şekilde Ripple’a destek olmadılar. Aslında onlar da idam sırasında ikinciydiler ama bundan haberleri yoktu. XRP Ordusu da aslında bunu bekliyordu. Yalnızdılar ve bu yükü tek başlarına taşıyacaklardı.

“Bu haksız müdahale için dava açtık”

Bu yüzden 11 Nisan 2022 tarihinde Bay Clayton ve Bay Hinman’a karşı bir toplu dava açtık. Bu dava, TÜM XRPL Ağı kullanıcılarının XRPL Ağı’ndaki yasal iş beklentilerine haksız müdahale edildiği için açılmıştır. Baş davacı da müvekkilim Shannon O’Leary’dir. Yapılan şey, bu iki kişinin, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, tüm dünyada yüz binlerce insana kasıtlı olarak zarar vermek için yaptıklarına karşı bir duruştur.

“Müşterileri istedikleri için haksız müdahale ettiler”

Bay Clayton ve Bay Hinman, şikayette de açıkladığımız üzere, eylemleriyle ve SEC dışında faaliyet göstererek, eski (ve aslında şimdiki) müşterilerinin, bir rakip blok zincirini hedeflemesine yardımcı olmak için mantık dışı ve uygunsuz hamlelerde bulundular XRPL Ağı’nı yok etmek istediler. XRP Ordusu bbu savaşı istemedi ve başlatmadı. Ancak bu savaşı kazanacaktır.”

İkisi de görevden ayrılmıştı

Bilindiği üzere SEC başkanı Jay Clayton o dönemki ABD seçimlerinin sonuçlanmasıyla görevinden ayrılmış ve yerine aylar sonra Gary Gensler gelmişti. Gensler’ın şu ana kadar Ripple davasıyla ilgili neredeyse hiçbir yorum yapmaması da dikkat çekiyor.

SEC eski yöneticisi olan Hinman ise tam da dava açıldıktan hemen sonra, daha önce 1.6 milyon dolar tazminat alıp ayrıldığı Simpson Thacher avukatlık bürosuna geri dönmüştü.

Jay Clayton da şu anda, Fireblocks adlı bir blok zinciri teknolojisi şirketinde danışma kurulunda yer alıyor.

The post SEC eski başkanı Clayton’a dava: “XRP’yi yok etmek istedi” appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.