satis-rekorlari-kiran-playboy-dergisi,-nft-koleksiyonunu-piyasaya-suruyor

Satış Rekorları Kıran Playboy Dergisi, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürüyor

Dünyaca ünlü Playboy dergisi, NFT sektörüne katılarak koleksiyonunu satışa çıkardı. Playboy, Ethereum tabanlı Rabbitars NFT’lerini ERC-721 token’ları olarak yarattı. Playboy resmi sitesinde proje Rabbitars’ı, “benzersiz tavşanlardan oluşan legomorfik temalı bir uygarlık” olarak tanımladı.

Rabbitars Koleksiyonu Geliyor

ABD merkezli dünyanın en çok satan dergilerinden Playboy, son günlerin popülarite kazanan sektörü NFT‘ye adım atıyor. Colin Wu’nun bildirdiği üzere Playboy, Rabbitars koleksiyonunun içeriğini belirten birkaç ekran görüntüsü yayınladı. Satış iki gün sonra başlayacak ve mint fiyatı olarak 0.1953 ETH (803$) açıklandı.

Bununla birlikte resmi site, NFT sahibi olmak isteyenlerin Metamask cüzdanı kullanması gerektiğini belirtti. Öte yandan NFT’ler hem fiat para birimi hem de kripto paralar ile satın alınabilecek. ETH ile ödeme yapmak isteyenlerin en az iki gün önce cüzdanlarına Ethereum eklemesi gerekiyor. ETH için ön satış 24 Ekim’de başlayacak. ABD doları için genel satış ise 26 Ekim’de başlayacak. Kullanıcılar ETH için Rabbitar NFT’lerini ertesi gün hesaplarında görebilecek.

Ön satış sırasında 1-2 NFT alımı mümkün kılınacak. Halka açık satışta bir kullanıcının on taneye kadar Rabbitar almasına imkan sağlanacak.

NFT Alanı Parantezi

NFT sektörü, içerdiği mesaj ve kullanılabilirliği dolayısıyla popülaritesini her geçen gün katlıyor. Bu sektörde değerli topluluk oluşumları başlarken takipçi sayısı gittikçe artıyor. Opensea ve Rarible gibi devler alanda lider pazar yeri konumunu korurken Solana ekosisteminde de NFT’ler yükselişte.

NFT alanı, kripto para endüstrisinde ön plana çıkan bir sektör olarak nitelendiriliyor. Aidiyet duygusu temalı bu alan dijital dünyada kabul görerek insanların beğenisine sunuluyor. Birçok uzman, analist, yatırımcı henüz yeni keşifler ile NFT alanını derinden inceliyor.