santiment,-guncel-piyasa-verilerine-dikkat-cekerek-bu-bes-kripto-para-birimine-isaret-etti!

Santiment, Güncel Piyasa Verilerine Dikkat Çekerek Bu Beş Kripto Para Birimine İşaret Etti!

Zincir üstü veri analizi platformu Santiment, piyasadaki güncel teknik görünümü değerlendirdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Binance borsasının kripto para birimi BNB’de bir önemli bir yükseliş sinyali olduğunu belirten Santiment, popüler altcoin’lerdeki son durumu analiz etti.

Santiment, Güncel Piyasa Verilerine İşaret Etti

Santiment, piyasadaki beklentinin, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve Binance borsasının kripto para birimi olan BNB adına pozitif hale geldiğini belirtti. BTC ve BNB‘deki yükseliş sinyaline işaret eden Santiment, Polkadot’un (DOT) da güncel veriler doğrultusunda bir miktar ivme kaybettiğini savundu. Ayrıca Santiment, son dönemlerde piyasa değeri sırlamalarında ciddi bir ilerleme kaydeden ve işlem hacimlerinde önemli artışlar yaşayan Terra (LUNA) ve Solana’daki (SOL) ivmenin devam ettiğini yazdı.

Bitcoin (BTC), Kritik Fiyat Seviyelerinde

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son günlerde kaydettiği yukarı yönlü atak girişimlerine karşın 40.000 dolar bandını aşamayarak yeniden 38.000 dolar fiyat seviyelerine geri çekildi. Bitcoin’deki son fiyat hareketleri, kripto para piyasasına da aşağı yönlü bir ivme kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son fiyat hareketlerinin ardından 2.530 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 1,78 trilyon dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.