rothschild-investment’tan-475-milyon-dolarlik-ethereum-yatirimi-–-mahsup.net

Rothschild Investment’tan 4.75 Milyon Dolarlık Ethereum Yatırımı – Mahsup.net

Rotschild Investment varlık yönetimi şirketi 2021’in birinci çeyreğinde 4,75 milyon dolar değerinde Grayscale Ethereum Trust hissesi aldı ve 8.000 BTC Grayscale Trust hissesi satın aldı.

Bir SEC belgesine göre varlık yönetimi firması Rothschild Investment Grayscale Ethereum Trust üzerinden 4,75 milyon dolar değerinde ETH satın aldı. Ayrıca firma 8.000 GBTC hissesi de aldı. Böylece elindeki toplam GBTC hissesi 38.346’ya yükseldi.

Rothschild 1,1 milyar dolardan fazla varlığı yönetilen büyük bir varlık yönetimi firmasıdır. Yeni satın alım, kendisini kripto pazarında daha da sağlamlaştıracak başka bir büyük hamleye işaret ediyor. Bu, firmanın ETH’ye yaptığı ilk yatırım.

Ethereum, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT’ler ve piyasadaki genel rallisi sayesinde son birkaç hafta içinde olağanüstü iyi performans gösterdi. Varlık, dün, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.500 doları aştı.

MicroStrategy ve Square’in geçen yıl piyasaya girişi, şirketler arasında daha fazla piyasaya girişe yol açan bir domino etkisi başlattı. Bu tür gelişmeler, pazarın değerine katkıda bulundu ve aynı zamanda varlık sınıfının meşrulaştırılmasına yardımcı oldu.

Ethereum 2.0 ETH’yi daha yükseğe gönderebilir mi?

Ethereum, önümüzdeki iki yıl içinde aşamalı bir şekilde güncellemeler getirecek. Merakla beklenen ETH 2.0, 1 Aralık 2020’de bir beacon chain sözleşmesi ile başladı. O zamandan beri stake edilen ETH miktarı önemli ölçüde arttı.

ETH 2.0’da beklenen değişiklikler arasında sharding ve proof-of stake’e geçiş yer alıyor. Sonuç olarak Ethereum ağının daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli hale getirmek hedefleniyor. Gas problemleri geçtiğimiz aylarda ağı rahatsız ettiğinden; yatırımcılar yeni ölçeklendirme çözümlerinin uygulandığını görmekten mutluluk duyabilir.

Piyasa, ETH değişiklikleri konusunda oldukça iyimser gözüküyor. Gelişen DeFi ve NFT sektörleri ile birlikte yatırımcılar fiyat potansiyeli ve rekabet konusunda oldukça iyimser bir durumda.

Rothschild Investment’tan 4.75 Milyon Dolarlık Ethereum Yatırımı – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.