robinhood-ceo’su-shiba-inu-(shib)-sorusunu-gecistirdi

Robinhood CEO’su Shiba Inu (SHIB) sorusunu geçiştirdi

2021 yılında özellikle Dogecoin (DOGE) yükselişi ve GameStop olaylarında ismini çok daha fazla duyuran ABD’li hisse senedi ve kripto para alım-satım platformu Robinhood, bu kez de Shiba Inu’yu listeleyip listelemeyeceği konusunda bir süredir gündemde yer alıyor.

SHIB yatırımcılarının da DOGE’da olduğu gibi toplu halde hareket eden bir kitle olması ve adeta yatırım yaptıkları coin’e gönülden bağlı olmaları dünyanın önemli borsalarının fenomen kripto parayı listelemerine neden olmuştu. Bunlardan birisi Türk borsası BtcTurk diğeri ise ABD’nin en büyük borsası olarak kabul edilen Coinbase’di.

Önce duraksadı sonra “Güvenlik” dedi

Ünlü ekonomist ve televizyon programcısı Jim Cramer’in CNBC’deki programına katılan Tenev, Cramer’in kendisine SHIB ile ilgili sorduğu soruyu ise geçiştirmekle yetindi. Programda SHIB’in listelenip listelenmeyeceği konusunda sorulan sorunun ardından önce duraksayan Tenev’in karasız duruşu dikkat çekti:

“(Duraksamanın ardından) Biz önce güvenliğe odaklanıyoruz. Bazı katı kriterlerimiz var. Bu konularda emin olduktan sonra coin’leri listeliyoruz ve şu anda platformda 7 coin mevcut”

Change.org’daki kampanya 285 bin imzayı aştı

Öte yandan, Shiba Inu’nun Robinhood’da listelenmesi için bir Change.org kampanyası başlatılmıştı. Son veriler dilekçenin 285 bin imzayı da aştığını gösteriyor.

Shiba Inu‘nun listelenmesi konusunda geçtiğimiz günlerde Robinhood’un resmi bir açıklama yapacağı iddia edilmişti ancak şirket böyle bir duyuru plânlarının olmadığını belirtmişti. Platform SHIB konusunda listelenmenin olacağı ya da olmayacağı konusunda ise bilgi vermemişti.

Son haftalardaki yükselişiyle birlikte en değerli kripto paralar sıralamasında basamakları tek tek çıkan ve Dogecoin’in tahtını sallayan SHIB, haberin yazıldığı dakikalarda ise 0.00002793 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Robinhood’un en büyük rakibi olduğu belirtilen, Public.com da bu ay başında fenomen kripto parayı listelediğini açıklamıştı.

The post Robinhood CEO’su Shiba Inu (SHIB) sorusunu geçiştirdi appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.