robinhood-bitcoin-2022-konferansinda-mujdeyi-verdi!-shiba-coin-mi?

Robinhood Bitcoin 2022 Konferansında Müjdeyi Verdi! Shiba Coin Mi?

Geçtiğimiz yıl ses getiren Miami Bitcoin Konferansı bu yıl tam gazla başladı ve müjdeler peşi sıra geliyor. İki özerk yönetimin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edeceğini bugün duyurdular. Akşam saatlerinde ise Robinhood, kripto cüzdan transferleri için kullanıcı erişimini genişleteceği müjdesini verdi. Peki bu ne anlama geliyor?

Robinhood Müjdeyi Verdi

Şirket perşembe günü Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında yaptığı açıklamada, uygun Robinhood müşterilerinin artık kripto gönderip alabileceklerini duyurdu. Robinhood, önümüzdeki aylarda Bitcoin işlemleri için Lightning ağını da entegre edecek.

Şirket perşembe günü yaptığı açıklamada, Robinhood‘un çok beklenen kripto cüzdan transfer işlevine erişimi genişlettiğini duyurdu. Daha önce bildirildiği gibi Eylül ayında belirli bir kullanıcı grubuna erişim açıldı. Aralık ayında şirket, teklifin daha geniş sunumuna hazırlanmak için blockchain analitik firması Chainalysis ile bir anlaşma imzaladı.

İki Milyon Kripto Kullanıcısı

Robinhood bir basın açıklamasında, “iki milyondan fazla kişiden oluşan WenWallet bekleme listesindeki her uygun kişiye” artık cüzdan transfer yetenekleri verildiğini söyledi. Firma, Hawaii, New York ve Nevada’da bulunan müşterilerine bu hizmeti açamayacağını da söyledi.

Robinhood, Miami’deki Bitcoin merkezli konferanstaki duyurusunun temasına uygun olarak ufukta bekleyen bir özelliği de açıkladı. Aracılık uygulaması, daha küçük Bitcoin işlemlerine odaklanan Lightning ağını destekleyecek.

“Yakın gelecekte Bitcoin işlemleri için açık kaynaklı bir “layer2” olan Bitcoin Lightning Network‘te işlem yapma yeteneğine sahip olacağız. Gelecekte daha fazla müjde verebiliriz”.

Robinhood’un daha fazla kripto işlevi geliştirmesi bekleniyor. Firma, 2021’in dördüncü çeyreğinde kripto işlemine dayalı gelirde düşüş yaşamıştı. Yine de perşembe günkü bir sunum sırasında, baş ürün sorumlusu Aparna Chennapragada, Bitcoin’in Robinhood uygulamasında bu yılın en çok tekrarlanan satın alımı olduğunu belirtti.

Shiba ordusunun merakla beklediği müjde ise gelmedi. Robinhood, Bitcoin konferansında Shiba Inu (SHIB) hakkında herhangi bir güncelleme paylaşmadı. Daha önce yapılan açıklamalarda da listelemeye yeşil ışık yakılmamıştı.