robinhood,-anket-calismasinda-saka-kripto-para-shiba-inu’ya-(shib)-yer-verdi

Robinhood, Anket Çalışmasında Şaka Kripto Para Shiba Inu’ya (SHIB) Yer Verdi

Popüler kripto para alım satım platformu Robinhood, son müşteri anketine şaka kripto para Shiba Inu‘yu dahil etti. ShibaInuNews adlı Twitter hesabının tweet’ine göre Robinhood, alım satım varlıkları listesine Dogecoin katilini eklemeyi düşünüyor.

Robinhood, Kullanıcılarına Kripto Varlıkları Anketi Yöneltti

Dev finansal hizmet şirketi Robinhood, pazar araştırması kapsamında kullanıcılarına önemli bir anket yöneltti. Dev platformun yönelttiği soru ise, son 3 ayda satın alınan kripto paralar ile ilgiliydi. Listede Cardano, Ripple, Dogecoin, Ethereum, Dash gibi altcoin’lerin yanı sıra son günlerde sıkça konuşulan Shiba Inu da yer alıyor.

Shiba Inu topluluğu SHIBArmy, bir süredir popüler kripto paranın Robinhood platformunda listelenmesi adına imza kampanyaları düzenliyor. Bu konu hakkında henüz bir açıklama kaydetmeyen Robinhood tarafı, büyük ilgi ve alakayı nasıl cevaplayacak merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Robinhood’un rakibi olarak lanse edilen Public, Shiba Inu‘yu listelediğini duyurmuştu.

Shiba Inu Yükseliyor

En popüler ikinci şaka kripto para Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz günlerde ABD’li siyasetçi Shannon Bray’in radarına girdi. Bray, SHIBArmy’e dahil olarak popüler kripto paraya güçlü destek vereceğini aktarmıştı.

Shiba Inu, gün içerisinde ’nin üzerinde artış kaydederek 0.000034 dolara tırmandı. SHIB tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.000038 dolara  uzaklıkta işlem görüyor. Lider Bitcoin‘in 66.960 dolar ile ATH kaydetmesinin akabinde geri çekilmesi altcoin’lerin önemli destek seviyelerine düşmesine neden olmuştu. Ancak kısa süren geri çekilmenin yerini tekrar boğa koşusu aldı.

Shiba Inu, Robinhood haberinin ardından yükseliş ivmesine hız kazandırdı. Shiba Inu topluluğunun aktif çalışmaları ve kurucu Ryoshi’nin ateşi körüklemesi hype tabanlı kripto paranın en önemli ralli tetikleyicisidir.