ripple’in-ust-duzey-avukatindan-sec’e-“ikiyuzluluk”-uyarisi!-iste-detaylar-ve-son-gelismeler

Ripple’ın Üst Düzey Avukatından SEC’e “İkiyüzlülük” Uyarısı! İşte Detaylar ve Son Gelişmeler

Ripple'ın Üst Düzey Avukatından SEC'e

Okuma Süresi: 2 Dakika

Ripple genel danışmanı Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) “ikiyüzlülüğü” konusunda uyardı. Alderoty, Ripple’dan önceki başka bir davaya dayanarak düzenleyiciyi eleştirdi ve “ikiyüzlülüğünün sarsıcı olduğunu” belirtti. İşte son gelişmeler.

Ripple’dan SEC’e İkiyüzlülük Uyarısı

Ripple ve SEC arasındaki dava devam ederken taraflar arasında zaman zaman önemli gelişmeler yaşanıyor. Öyle ki Ripple‘ın genel danışmanı Stuart Alderoty, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla birlikte SEC’e yönelik dikkat çeken ifadeler kullandı.

Alderoty, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

SEC, jüri duruşmalarının çok yavaş olduğunu savundu, ancak daha sonra geri döndü ve davalıyı 7 yıl boyunca oyaladı. İkiyüzlülük baş döndürücü.

Öte yandan üst düzey avukat daha önce SEC‘i Ripple davasıyla ilgili bir “gecikme kartı” oynamakla suçlarken, SEC’i davayı hızlı bir şekilde ilerletmeye çağırdı.

Alderoty, SEC’in gecikmesine rağmen, Ripple ve mahkemenin sorunu olabildiğince çabuk çözmek için özenle çalıştığını söylerken çözüme en erken 2023’te ulaşılacağına inandığını belirtti.

2022 yılının ne getireceğine ilişkin olarak, Ripple genel danışmanı, bu yılın endüstrinin geleceği doğrultusunda tüm dikkatlerin kripto para mevzuatına çevrileceği bir yıl olacağını daha önce belirtmişti. Geçtiğimiz yıl, kripto para birimi sektörü değer olarak neredeyse dört katına çıktı ve aynı zamanda önemli benimseme kilometre taşlarına ulaştı.

Teknoloji inovasyonu sıklıkla düşmanlıkla karşılansa da, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ekonomik rakiplerin dijital varlıkları, blok zinciri etkin gerçek zamanlı ödemeleri ve merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC‘ler) hızla benimsediğini ekledi.

Ripple Davasındaki Son Gelişmeler

Ripple davasındaki en son güncellemelerde, SEC, Hinman’ın e-postalarının avukat-müvekkil ayrıcalığı ile korunduğunda ısrar ettiği Nisan ayı sonlarında gönderilen mektubunu desteklemek için bir yanıt gönderdi. Ripple sanıklarına verilen son yanıt, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın SEC avukatlarından yasal tavsiye aldığını ve bu nedenle belgelerin avukat-müvekkil gizliliği ile korunduğunu ve mahkemede ibraz edilemeyeceğini belirtti.

Devam eden davadan yılmayan Ripple, para transferi konusunda Litvanya merkezli bir çevrimiçi platform olan FINCI ile işbirliği yapmak için harekete geçti. Ripple, bu ortaklığı puanlayarak, FINCI müşterilerinin Avrupa’dan Meksika’ya para gönderebilmesi için XRP tarafından desteklenen ODL platformunu kullanarak bir ödeme koridoru oluşturmayı planlıyor.

Ripple’ın ODL ağı halihazırda Meksika, Japonya, Avustralya, Güney Kore ve Filipinler dahil olmak üzere 22 ülkeyi ve varış noktasını kapsamaktadır.