ripple-yorumlari:-sec’in-son-hamlesi-ve-xrp-fiyatinda-onemli-noktalar

Ripple Yorumları: SEC’in Son Hamlesi Ve XRP Fiyatında Önemli Noktalar

Piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP), son 1 haftada sergilediği iyi performansı ile adından söz ettirdi. Bilindiği gibi Ripple’ın ası son aylarda sadece ABD menkul kıymetler ve Borsa Komsiyonu’nun açtığı dava ile birlikte anılıyordu. Dolayısıyla fiyatın yükselmesi her ne kadar yine dava ile bağlantılı olsa da bu sefer XRP’nin fiyat performansı konuşuldu.

Ripple Fiyatı

Geride bıraktığımız haftada Ripple fiyatı 2018 yılından sonra ilk defa 1,96 dolarlık fiyat seviyesine ulaştı ve burada karşılaşılan bir reddetme ile XRP fiyatı 1,40 dolara kadar geriledi. Ancak sonrasında fiyat düşüş durdu ve 1,60 dolar ile 1,70 dolar bandında konsolidasyon başladı.

Analistlere göre güncel grafiklerde Ripple’ın ana destek seviyesi 1,37 dolar bandında bulunuyor ve bu seviyenin üzerine kalındığı sürece XRP’nin tüm zamanlar rekoruna doğru harekete geçme ihtimali olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak yukarı yönlü bir harekette ilk güçlü direncin 1,76 dolar bandından olduğu ve bu seviyenin güçlü bir şekilde yukarı yönlü kırılmasının 2 doların üzerini getireceği düşünülüyor.

Bunların yanında mahkemenin Ripple lehine aldığı kararlara devam etmesinin de XRP fiyatını destekleyeceği ve fiyatın 3,84 dolarlık rekor seviyeye doğru harekete geçeceği belirtiliyor. Ancak mahkemeden XRP aleyhine kararlar çıkarsa benzer şekilde fiyat aşağı yönlü harekete de geçebilir.

SEC’in Son Hamlesi

Dün ortaya çıkan bilgilere göre SEC, hem Bitcoin ve Ethereum’u neden menkul kıymet olarak adlandırmadıklarını belgelenmesinin istenmesi hem de yöneticilerin kişisel hesaplarına erişimin gerekli olmadığı kararına varılmasının ardından başka bir adım attı.

Yapılan açıklamalara göre SEC Ripple’ın denizaşırı ortaklarını araştırmaya başladı. SEC gönderdiği tebligatlar ile direkt olarak denizaşırı Ripple ortakları ile ilgili bilgiler toplamaya başladı.