ripple-(xrp)-toplulugundan-reaksiyon-alan-unlu-ceo’dan-yeni-aciklama-–-mahsup.net

Ripple (XRP) Topluluğundan Reaksiyon Alan Ünlü CEO’dan Yeni Açıklama – Mahsup.net

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, token topluluğundan geri bildirim aldıktan sonra XRP hakkındaki yorumlarını savundu. Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında milyarder isim, Dogecoin’i bireysel yatırımcı saçmalığı olarak adlandırmıştı. Şaka coin’i Dogecoin, 16 Nisan’da CoinMarketCap’te ilk 5’e girmeyi başardı.

‘XRP rallisi anlamsız’

Novogratz, XRP rallisinin kendisi için bir anlam ifade etmediğini söylemişti. Çünkü, arkasındaki şirket olan Ripple Labs, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi:

“Coin ayda 0.40 dolardan 1.60 dolara çıktı. Bana pek mantıklı gelmiyor.”

XRP topluluğunun Ripple’ın SEC ile olan yasal savaşına müdahale etme çabasına öncülük eden Avukat John E. Deaton, Novogratz’ı Ethereum’un kurumun bir sonraki hedefi olabileceği konusunda uyardı. Yanıt olarak Novogratz, kendisinin aslında büyük bir Ripple yatırımcısı olduğunu iddia etti. Sadece tartışmalı kripto para birimindeki artışı anlayamadığını belirtti:

“Arkadaşlar. Ben SEC değilim. Ripple aleyhine dava açmadım. Hatta en başından beri Ripple’ın büyük bir hissedarıyım. SEC zaten ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını söyledi. ETH’nin neden hareket halinde olduğunu anlıyorum. Ancak XRP’deki artışı anlayamıyorum. Anlaması bu kadar zor olan ne?”

Ethereum’un menkul kıymet olma durumu belirsizliğini koruyor

XRP topluluğu, SEC’nin henüz Ethereum’un menkul kıymet olma durumunu belirleyemediğine dikkat çekti. Nitekim, SEC’de kıdemli duruşma danışmanı olan Dugan Bliss, kısa süre önce kurumun bu konu ile ilgili resmi bir pozisyon almadığını açıkladı.

“Bu yüzden mevcut durumla ilgili anlayışımın bu olduğunu ve teknik kısımlara girmek istemediğimi açıklığa kavuşturmak istiyorum. Ancak anladığım kadarıyla SEC’nin kendisi resmi bir pozisyon almadı. Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını, ETH’nin bir menkul kıymet olmadığını söylemek için gerçekleştirilen bir hamle yok.”

SEC’nin yeni başkanı Gary Gensler, New York Times’a 2018’de verdiği röportajı sırasında hem ETH hem de XRP’nin kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini söylemişti. Konuyla ilgili görüşünü değiştirip değiştirmediği henüz belli değil.

Ripple (XRP) Topluluğundan Reaksiyon Alan Ünlü CEO’dan Yeni Açıklama – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.