ripple-(xrp)-cto’sundan-satis-itirafi:-elindeki-kripto-paralarin-ne-kadarini-satti?

Ripple (XRP) CTO’sundan Satış İtirafı: Elindeki Kripto Paraların Ne Kadarını Sattı?

Kripto para sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan David “JoelKatz” Schwartz, kripto para yatırımı hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Kripto para sektörü son dönemde inanılmaz bir yükseliş dönemi yaşıyor ve Ripple CTO’su da bu duruma karşı yatırımcıların ellerindeki kripto paraların bir kısmını satmalarının mantıklı olduğunu vurguladı. Schwartz şimdi ise kendisinin tam olarak ne yaptığını açıkladı.

Ripple CTO’su Neredeyse Tüm BTC’lerini Sattı

Aslında ünlü ismin elindeki BTC’lerin ne kadarını sattığını açıkladığı gönderi, kendi başlattığı bir tweet dizisi sonrasında ortaya atıldı. Schwartz, yatırımcıların “satmazsan para kaybetmiş olmazsın” iddiasına yönelik ne düşündüğünü açıkladı. Bunun saçmalık olduğunu ve bu düşüncenin unutulması gerektiğini belirten Schwartz, aslında erken satışın önemli olduğunu vurguladı.

Ripple CTO’su bu açıklamanın devamında ise elindeki kripto paraları hangi durumlarda sattığını açıkladı. Schwartz, yatırımcıların riski azaltma stratejisi uygulaması gerektiğini belirterek belirli durumlarda satışın gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Özellikle konu Bitcoin olduğunda belirli aşamalardan satış yapılması gerektiğinin elzem olduğunu belirten ünlü isim, yatırılan miktarın çekilmesini savunuyor.

Kripto Paralarda Riski Azaltma

Tam olarak elinde ne kadar BTC bulundurduğunu ve ne kadarını sattığını açıklamayan CTO, yine de oransal  bir açıklamada bulundu. İlk başta BTC alımı yapmak için kullandığı fonu, kazanç elde edince çektiğini belirten Schwartz, böylece zarar etmeyeceğini ifade etti. Bu da 500 dolarlık BTC alan birisinin parası 1.000 dolara çıkınca 500 dolarlık BTC satışı yapması ve ana parasını güvenceye alması olarak biliniyor.

Schwartz, ilk olarak 100 dolardan, daha sonra 250, 750, 2.500, 7.500, 20.000 ve son olarak da 50.000 dolar seviyelerinden BTC sattığını vurguladı. BTC fiyatı 63.000 dolardayken elinde sadece ilk yatırımının %2’sinin kaldığını ifade eden Schwartz, artık bir BTC HODLer değil. Buna rağmen Bitcoin’in her satış sonrasında yükselmeye devam ettiğini belirten CTO, bunun da riski azaltma stratejisinin dezavantajı olduğunu vurguladı.

BTC Fiyatı Uzun Vadede Yükselmeyi Sürdürebilir

Bitcoin fiyatı şu an hiç durmayacakmış gibi yükselmeye devam etse de uzmanlara göre bunun da düşüş yaşayacağı bir an gelecek. 2017 yılındaki rallide BTC fiyatının 8 kere 0 ve üzeri düzeltme yaşadığı biliniyor. Buna rağmen uzun vadede BTC fiyatı yükselmeye devam edebilir.