“ripple-ve-sec-davasinin-sonuclanmasi-kripto-paralar-icin-olumlu-olacak”

“Ripple ve SEC Davasının Sonuçlanması Kripto Paralar İçin Olumlu Olacak”

Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsası Komisyonu (SEC) arasındaki dava süreci Aralık ayından bu yana devam ediyor ve davanın gidişatı ile ilgili şu anda net bir yön tayin edilemiyor. Bazı isimler bu davanın Ripple’ın ve kripto para birimlerinin lehine sonuçlanacağını ifade ederken bazıları bu dava sonucunda Ripple’ın büyük yaralar alacağını ifade ediyor. David Gokhstein ise ilk görüşü savunanlar arasında…

Ripple Davasının Olumlu Yansıması

PAC Protokolü ve Gokhshtein Media Başkanı, kripto fenomeni David Gokhshtein, Ripple-SEC davasının potansiyel olumlu sonucu hakkındaki görüşlerini Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile paylaştı.

Gokhstein konuyla ilgili olarak dava süreci sonuçlanır sonuçlanmaz bu durumun XRP ve kripto para piyasasını harekete geçireceğini düşündüğünü dile getirdi.

Popüler isme göre SEC XRP davasının sonucu ile nihayet kripto para birimleri konusunda bir netlik sağlamış olacak. Bu da kripto para birimleri ve Ripple adına olumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacak. Bu noktada Gokhstein, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un da SEC ile mutlak bir kesinlik kaydedilmesi halinde anlaşmaya varmaya istekli olduğunu ifade etti.

Ripple ve SEC Davası

Ripple ve SEC arasındaki dava süreci hemen hemen 10 aydır devam ediyor. Bu dava süreci sebebiyle XRP fiyatı baskılanırken Ripple şirket olarak gelişmelerini hız kesmeden sürdürüyor.

Son olarak dava sürecinde SEC’in Ripple’ın bazı sorularını yanıtlaması yönünde karar verildi ve bu durumun Ripple’ın lehine olduğu düşünülüyor.