ripple-fiyat-beklentileri:-xrp-fiyatinda-onemli-noktalar

Ripple Fiyat Beklentileri: XRP Fiyatında Önemli Noktalar

2018 yılından sonra ilk defa 1 doların üzerine çıkan ve 1,9 dolar bandında kadar ulaşan Ripple, kısa bir konsolidasyondan sonra düşüşe geçti. Aslında şu anda tüm kripto para birimlerinde aşağı yönlü bir eğilim görülüyor ve bu sebeple düşüşün bir düzeltme olduğu düşünülüyor.

Ripple Güncel Durum

Geride bırakmaya hazırlandığımız haftada XRP oldukça iyi bir grafik çizdi ve fiyat 1,96 dolara kadar ulaştı. Bu seviyede bir reddetme ile karşılaşan XRP, 1,55 dolar seviyesine kadar geri çekildi. Ancak şu anda tüm piyasada kırmızı rengin görülmesine rağmen XRP’nin hala 1.70 dolar bandında işlem gördüğü görülüyor.

Aslında Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı dava sebebiyle mevcut kripto para rallisinde oldukça geri saflarda kalmıştı. XRP’nin 2018 yılındaki 3,84 dolarlık rekoru düşünüldüğünde ralliden yararlanma ve yükseliş hareketini devam ettirme yönünde önünde alan olduğu ifade ediliyor.

XRP Önemli Noktalar

Analistlere göre şu anda aşağı yönlü olarak 1,69 ve yukarı yönlü olarak 1,75 dolar seviyeleri oldukça önemli. XRP’nin bu alan bandında hareket etmesi ile bir konsolidasyon olarak değerlendiriliyor ve yatırımcıların panik yapmasına gerek olmadığı ifade ediliyor.

Yapılan açıklamalara göre eğer XRP yukarı yönlü bir güç kazanırsa ilk hedef 1,92 dolar olacak ve ardından 2 doların üzeri görülebilir. 2 doların üzerine yapılacak bir hamle eğer satış baskısı ile karşılaşmazsa fiyatın 2,5 dolara kadar gidebileceği ifade ediliyor.

Ancak piyasadaki olumsuz hava devam ederse XRP fiyatı bir süre daha düz çizgide ilerlemeye devam edebilir ve hatta 1,69 dolarlık seviyenin altını görebilir.