ripple-davasi-icin-son-dakika-gelismesi:-xrp-sec’e-karsi-birinci-zaferini-kazandi!-–-mahsup.net

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: XRP SEC’e Karşı Birinci Zaferini Kazandı! – Mahsup.net

Ripple davası kapsamında bir son dakika gelişmesi var. Dün SEC ve Ripple dava kapsamında tekrar bir araya geldi. Bu duruşmada, Ripple’ın “keşfi zorunlu kılma hareketi” yargıç tarafından onaylandı. Bu Ripple tarafında büyük bir zaferi temsil ediyor. Dün devasa yükselen XRP fiyatı ise yazım sırasında yüzde 20 oranında artışla 1 doların üzerinde işlem görüyor.

Ripple davası kapsamında bugüne kadar neler oldu? Dün keşif duruşması yapıldı

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SEC, Aralık ayında Ripple’a resmen dava açtı. SEC Ripple davaası kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e göre, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul kıymet niteliğindedir. Davanın 22 Şubat tarihindeki ilk duruşmasında Ripple, davanın reddini talep etti.

Ancak bu davanın açılmasından sonra XRP fiyatında derin düşüşler yaşandı. Kripto para yüzde 80’in üzerinde bir değer kaybına maruz kaldı. Ayrıca SEC davasının ardından 33’ten fazla kripto platformu ve piyasa yapıcısı XRP işlemlerini askıya aldı veya tamamen durdurdu. Bu gelişmelerin ardından davanın dün yapılan duruşmasında kritik gelişmeler yaşandı.

Yargıç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi

6 Nisan Salı günü, SEC ve Ripple dava kapsamında tekrar bir araya geldi. Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın bu görüşmede “Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma hareketini kabul ederek” ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi. Yargıç Sarah Netburn konuya yönelik şunları söyledi:

Sanıkların talebini büyük ölçüde kabul edeceğim.

Yargıç Sarah Netburn, SEC’deki belgelerin ve düzenleyicinin kripto para birimlerine yönelik görüşlerini gösteren bilgilerin araştırılabilir olduğunu belirtti. Ancak Yargıç Sarah Netburn, tarafların daha spesifik konular ile mahkemeye bilgi ve belge sunabilmesi için de açık kapı bıraktı.

Şirketin avukatları, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu iddia ediyor

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Ripple Labs, şirket CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucularından Chris Larsen delillerini sunarak ve SEC’i suçlayarak 15 Mart’ta ortak önergelerini mahkemeye sundular. Şirketin avukatları, XRP’nin Bitcoin ve Ethereum’a benzer olduğunu iddia ediyor.

Ancak düzenleyici, yukarıda belirtilen kripto para birimleri temelde farklı olduğu için belgelerin davayla ilgili olmadığını iddia ediyor. Ancak Ripple, argümanlarını destekleyebilecek referanslar için tutanakları veya düzenleyici notlarını henüz incelemeyecek.

Ripple (XRP) fiyatında son durum nedir?

Dördüncü en büyük kripto para birimi  Ripple, yazım sırasında yüzde 20 oranında artışla 1,05 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 47 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 33 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: XRP SEC’e Karşı Birinci Zaferini Kazandı! – Mahsup.net yazısı ilk önce Mahsup üzerinde ortaya çıktı.