ripple-cto’su:-“xrp,-sec-davasindan-etkilenmeyecek-kadar-buyuk”

Ripple CTO’su: “XRP, SEC Davasından Etkilenmeyecek Kadar Büyük”

Ripple CTO’su David Schwartz, SEC davası hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Schwartz, SEC davasının XRP’yi etkileyemeyeceğini aktardı. Bununla birlikte Stellar konusuna değinen Schwartz, Ripple’a çok benzer bir teknoloji olduğunu ancak farklı strateji izlediğini kaydetti.

David Schwartz’ın Açıklamaları

Ripple Baş Teknoloji Sorumlusu David Schwartz, medyaya yansıyan son bilgilere göre SEC davası, XRP yükseliş trendi ve Stellar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ripple, SEC’in Bitcoin ve Ethereum’u menkul kıymetler sınıfa koymamasına rağmen XRP’yi neden menkul kıymet olarak tanıdığına itiraz etti. Bu konuda SEC’i köşeye sıkıştıran Ripple, son duruşmadan zaferle çıktı. Schwartz, konu hakkında şunları kaydetti: “Sanırım burada Bitcoin, Ethereum ve XRP ile ilgili anlatmaya çalıştığımız şey; piyasa, biz ve tüm kanıtlar bunların aynı şey olduğunu ortaya koyuyor. Ancak SEC birdenbire çıkıyor ve bunları inkar ediyor.”

Bununla birlikte Schwartz, dava sonucunun XRP’nin varlığına bir tehdit oluşturmayacağını aktardı. Ayrıca, XRP piyasa değerinin azımsanamayacak boyutlara ulaştığına değindi. Schwartz, SEC’in doğruları söylemekte zorlandığını ifade etti. Ayrıca CTO, yöntemin organlarının kripto para piyasasını kontrol etmek için herhangi bir yasal yetkisi olmadığını hatırlattı.

David Schwartz, XRP’nin son artış trendi hakkında çekinceli yorumlar yaptı. Schwartz, Coinbase borsasında relist iddialarının XRP’nin yukarı yönlü hareketini tetikleyebileceğini söyledi. Ayrıca SEC davasında son duruşmanın olumlu geçmesinin piyasaya yansıması olarak değerlendirdi. Ancak bunların yalnızca kendi tahminleri olduğunu aktardı.

Stellar Parantezi

David Schwartz, Stellar kurucusu Jed McCaleb’in ilerleyişi hakkında konuştu. Stellar hali hazırda Ukrayna’da merkez bankası dijital para birimi geliştirmek üzere iki projede kullanılıyor. Bununla birlikte Stellar ve Ripple arasındaki farkı vurgulayan Schwartz, “Stellar temelinin XRP Ledger’ın bir kopyası olarak değerlendirirsek teknolojilerin çok benzer olduğundan bahsedebiliriz.” ifadelerini kullandı. David Schwartz, iki projenin de farklı stratejiler izlediğinin de altını çizdi. CTO, teknoloji açısından benzerlikler olsa da piyasada algılanma şekillerinin farklılık gösterdiğini aktardı.