ripple-cto’su:-tum-kanitlara-gore-xrp-ve-bitcoin-benzer

Ripple CTO’su: Tüm kanıtlara göre XRP ve Bitcoin benzer

Ripple ve SEC arasındaki dava tüm hızıyla devam ederken, Ripple’ın teknoloji yöneticisi David Schwartz da menkul kıymet tartışması konusunda açıklamalarda bulundu. Schwartz, SEC’nin menkul kıymet suçlamalarına karşın tüm kanıtların XRP’nin Bitcoin’e benzeyen bir dijital para olduğunu gösterdiğini söyledi ve “Piyasa da, biz de XRP ve Bitcoin’i benzer görüyoruz” dedi.

Ripple ve yöneticilerinin perakende yatırımcıya kayıtsız satış yaptıkları konusundaki suçlamaların “boşu boşuna” yapıldığını belirten Schwartz, BTC ve XRP‘nin tamamen farklı olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

Mahkemenin belirli sonuçlarının Ripple’ın bazı operasyonlarını durdurabileceğine yönelik korkuları da yatıştıran şirket CTO’su şu ifadeleri kullandı:

“Bu sistemlerin piyasa değerleri milyarlarca dolar ediyor. Kendi çıkarı için bu evrende olan insanlar bu tür sistemlerin çökmesine izin vermezler. Eğer bir çözüm bulunursa insanlar orada bir araya geleceklerdir. Devletlerin ve kurumlarının bu sistemleri kontrol edecek yasal güçleri bulunmuyor. İnsanlar sistemi ilerletmek ve kurtarmak için yeterlidir”

Son günlerde XRP’de yaşanan ralliyi ve fiyat artışını da yorumlayan Schwartz, bunun Coinbase’de yeniden listelenme iddialarından ya da mahkemede hakimin SEC belgelerinin araştırılabilmesine yönelik verdiği izinden de kaynaklanmış olabileceğini ancak bunlarla ilgili kendisinin bir bilgisi sahibi olmadığını belirtti.

The post Ripple CTO’su: Tüm kanıtlara göre XRP ve Bitcoin benzer appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.