ripple-ceo’su,-sec’nin-yeni-yonetiminden-umutlu

Ripple CEO’su, SEC’nin yeni yönetiminden umutlu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse devam eden SEC davasıyla ilgili Bloomberg TV’de açıklamalarda bulundu. SEC’ye başkan olarak atanmasına kesin gözüyle bakılan Gary Gensler’in resmi şekilde duyurulmasını beklediğini belirten Garlinghouse, “Yeni yönetimle oturup, konuşmak istiyorum. Bu anlamda umudum var.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde mahkeme hakimi Analisa Torres’in, 10 binden fazla XRP yatırımcısının davaya müdahil olmasının önünü açan kararının ardından küçük de olsa bir zafer kazandığını düşünen Ripple, Nisan ayı sonunu da büyük bir umutla bekliyor.

Bu ay sonu yeni SEC başkanının göreve resmen atanması beklenirken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise atamanın ardından kurumla yeniden iletişime geçmek istediğini söyledi:

“SEC’nin yeni yönetimi iş başı yaptığı zaman onlarla daha önce yaptığımız konuşmaları gözden geçirme fırsatı olacaktır. Bir yere yeni bir lider ve onun ekibi geldiği zaman yeni fırsatlar doğar. Bu anlamda Ripple ve kripto para endüstrisi için neler yapabileceğimizi konuşmak istiyorum”

“Sert şekilde savaşmaya devam edeceğiz”

Bir önceki SEC başkanı olan ve Ripple’a bu davayı açan Jay Clayton’ı da sert şekilde eleştiren Garlinghouse şu ifadeleri kullandı:

“Sert şekilde savaşmaya devam edeceğiz. Dünyada XRP’yi menkul kıymet olarak gören tek ülke ABD’dir. Bizim bakış açımızla bu sadece Ripple’a değil, tüm kripto para endüstrisine açılmış bir davadır. Bir önceki başkan Jay Clayton görevi bırakmadan bir gün önce bu kararı verdi ve bu çok mantıklı değil”

“XRP, Bitcoin’den 100 bin kat daha az enerji harcıyor”

Bir değer saklama aracı olarak Bitcoin‘in bir taraftarı olduğunu belirten Garlinghouse, Bill Gates’in enerji tüketimi ve çevreye verilen zarar konusunda söylediklerine ise katıldığını söyledi:

“Bitcoin gerçekten birçok sorunu çözdü. Enflasyona karşı korunma varlığı olarak ben de taraftarıyım ama harcadığı enerjiyi de gözardı edemeyiz. Bill Gates’in dediklerine katılıyorum. Bir Bitcoin işlemin, 75 varil petrol yakılmasıyla eşit. XRP ise Bitcoin’den çok daha hızlı ve en az 100 bin kat daha az enerji harcıyor.”

The post Ripple CEO’su, SEC’nin yeni yönetiminden umutlu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Leave a Comment

Your email address will not be published.