portfoyunde-120000’den-fazla-btc-tutan-bir-adres,-3.015-adet-bitcoin-daha-satin-aldi!

Portföyünde 120.000’den Fazla BTC Tutan Bir Adres, 3.015 Adet Bitcoin Daha Satın Aldı!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto analiz platformlarından elde edilen verilere göre, portföyünde 124.052 adet BTC tutan bir adres son üç haftalık zaman diliminde çeşitli fiyat seviyelerinden kademeli olarak Bitcoin satın almaya devam etti ve portföyündeki BTC miktarını 127.067’ye yükseltti.

Portföyünde 124.052 Adet BTC Tutan Bir Adres, 3.015 Adet Bitcoin Daha Satın Aldı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), TerraUSD krizinin etkisiyle son 1 haftalık zaman diliminde yüksek oranlarda değer kaybetti ve 29.000 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’in 30.000 dolar fiyat seviyelerinin altına gerilemesi ile birlikte değer kayıplarına hız kazandırdı. Kripto analiz şirketi IntoTheBlock, portföyünde 30 günden az bir süredir BTC tutan adreslerin sayısında ve bu adreslerde tutulan BTC miktarında önemli bir artış kaydedildiğini belirtti.

Ayrıca kripto analiz platformlarından elde edilen verilere göre portföyünde 124.052 adet BTC tutan bir adres, son üç haftalık zaman dilimi içerisinde çeşitli fiyat seviyelerinden kademeli olarak Bitcoin satın almaya devam etti ve portföyündeki BTC miktarını 127.067’ye yükseltti.

Kripto Para Piyasasındaki Düşüş İvmesi Devam Ediyor

Bitcoin’in son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye devam etti ve 29.000 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ethereum (ETH), dün öğlen saatlerinde 2.000 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinde de önemli bir düşüş kaydedildi. Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman diliminde 270 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.