populer-yatirimci,-bitcoin-(btc)-boga-rallisinden-once-bu-hareketi-ongordu

Popüler Yatırımcı, Bitcoin (BTC) Boğa Rallisinden Önce Bu Hareketi Öngördü

Kripto para uzmanlarının yeni araştırmaları, Bitcoin‘in 50.000 dolara gerileyebileceğini ancak bu durumun boğa koşusuna engel olmayacayını gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 66.930 dolarlık zirvesinin ardından kripto alım satım platformu Decentrader, düşüşün gelebileceğini aktardı.

Bitcoin Fiyat Hareketi Beklentileri

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in 66.930 dolarlık ATH seviyesinde  düşerek 60.000 dolara gerilemesi, piyasaya yeni dahil olan yatırımcılar tarafında endişeye yol açtı. Decentrader’dan Filbfilb, Bitcoin beklentilerinde şunları kaydetti:

Birkaç haftadır Bitcoin fraktal modelini izliyoruz. Bu devam ederse momentumun korunması durumunda Bitcoin için bir sonraki durak 72.000 dolar olabilir. Buranın üzerindeki bir fiyat hareketi 88.000 doları ve daha sonrasında 100.000 doları hedef olarak belirleyebilir.

Fonlama oranları, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerindeki güçlü alıcı desteğine işaret eden Decetrader analisti, artış trendini onayladı.

Popüler analist, tipik olarak hafta sonlarında yukarı veya aşağı yönlü sürpriz hareketlerin normal olduğunu önümüzdeki dönemde 65.000 dolarlık direncin tekrar test edileceğini belirtti. Filbfilb, Bitcoin‘in 50.000 dolara düşmesi durumunda takınacağı tavırı ele aldı:

Döngüde önemli bir geri dönüş ve kırılma olursa 50.000 dolar bizim için önemli bir ilgi alanı olur. Şu anda bunun için önemli bir tez sunulmasa da gerçekleşmesi durumunda bu fırsat için hazırız. Fiyat 50.000 dolara düşse dahi yükseliş tezim geçerlidir.

Fibo Seviyeleri

Fibonacci seviyeleri, artış veya düşüş aşamasındaki bir piyasada gelecekteki olası fiyat noktalarını değerlendirmede önemli rol oynayan göstergelerdendir. Bitcoin tarihsel olarak makro döngü zirvelerini fibo dizilerine dayandırdı ve bu da 300.000 dolar hedefinin belirlenmesine yol açtı.

Benzer şekilde yüksek seviyelerin ardındaki ayı piyasası, en kötü durum senaryosunda 50.000 doların hemen altında olmak üzere mevcut seviyelerde dip yapmayı işaret ediyor.