populer-teslimat-platformu,-kripto-odemelerini-baslatiyor!-bu-ulke-pilot-bolge-secildi

Popüler Teslimat Platformu, Kripto Ödemelerini Başlatıyor! Bu Ülke Pilot Bölge Seçildi

Popüler Teslimat Platformu, Kripto Ödemelerini Başlatıyor! Bu Ülke Pilot Bölge Seçildi

Latam’daki en büyük dağıtım şirketlerinden biri olan Rappi, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmek amacıyla bir pilot proje başlattı. Kullanıcılar, uygulama tarafından sunulan çeşitli hizmetlerde harcamak için kripto para birimiyle Rappi kredileri satın alabilecekler.

Rappi, Kripto Para Birimi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Latam’daki en büyük dağıtım hizmetlerinden biri olan Rappi, uygulamasına kripto para birimleri getirmeye karar verdi. Geçtiğimiz yıl Series G finansman turunda 5 milyar doların üzerinde bir değere ulaşan şirket, müşterilere kripto para birimlerini doğrudan uygulamadan Rappi kredileri satın almak için bir ödeme yöntemi olarak kullanma olasılığını getirdiğini duyurdu.

Kullanıcılar satın aldıkları bu Rappi kredilerini daha sonra uygulamada sunulan teslimat hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılabilir. Kökenleri Kolombiya olan ve 2018’de Kolombiya’daki ilk Unicorn olan şirket, Meksika, Kosta Rika, Kolombiya, Peru, Ekvador, Şili, Arjantin, Uruguay ve Brezilya dahil olmak üzere neredeyse tüm Latam’da var. Ancak Rappi, bu yeni pilot projenin şu an için sadece Meksikalı kullanıcılarla sınırlı olacağını duyurdu ve olası bir genişlemeden bahsetmedi.

Kripto para birimlerinin bu şekilde dahil edilmesi, dijital dünyanın yükselişine ve kullanıcıların uygulamayla etkileşime girme yollarıyla ilgili yenilik arayışına yanıt veriyor. Rappi başkanı Sebastián Mejia, şirketin geleceği için inovasyon ve kripto para birimlerinin önemi hakkında bir takım açıklamalarda bulundu ve yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

İnovasyon, Rappi’nin temel direklerinden biridir. Kripto dünyasını ilgiyle inceliyoruz ve geleceğin kripto dünyasının kripto dışı şirketlerle, kolay kullanıcı deneyimleriyle ve karmaşıklık olmadan kesiştiği bir yer olduğuna inanıyoruz.

Bitso ve Bitpay İle Birlikte Çalışılıyor

Bu pilot proje henüz başlangıç ​​aşamasındayken şirket, hizmetlerini daha fazla entegre etmek ve müşterilerin kripto para birimlerini uygulamada harcamasını kolaylaştırmak için ülkedeki borsalarla çalıştıklarını duyurdu. Rappi, bu konuda katılımcı olarak ülkede varlık gösteren iki borsa olan Bitso ve Bitpay‘den bahsetti.

Öte yandan Rappi, şirketin borsalar ve uygulama arasındaki işlemlerin güvenliğini artırmak için çalıştığını da açıkladı. Bununla birlikte Latam’daki diğer şirketler de iş modellerine kriptoyu dahil etmek için çalışıyor.