populer-saka-coin-bir-borsada-daha-listelendi!-fiyat-artisa-gecti

Popüler Şaka Coin Bir Borsada Daha Listelendi! Fiyat Artışa Geçti

Popüler Şaka Coin Bir Borsada Daha Listelendi! Fiyat Artışa Geçti

Dogecoin katili olarak bilinen popüler şaka (meme) para birimi Shiba Inu, yeni bir borsa listelemesini duyurdu. Duyurunun ardından popüler altcoin fiyatı yeniden artışa geçti.

Shiba Inu Public.com’da Listeleniyor

Şirketin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, adını aynı Japon köpek ırkından alan meme kripto para birimi Shiba Inu, artık Public.com hisse senedi alım satım uygulamasında da mevcut.

New York merkezli çevrimiçi aracı kurum, Ekim ayının başlarında Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve diğer birkaç altcoin ile başlayarak kripto para birimleri için destek ekledi.

Robinhood ve WeBull ile rekabet eden Public.com, ilk çıkışını 2019’da yaptı. Bu Şubat ayında şirket, GameStop çılgınlığının hemen ardından gelen 220 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 1,2 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Robinhood Listeleme Söylentileri

Shiba Inu, sahte Robinhood listeleme söylentileri nedeniyle Pazartesi günü önemli bir fiyat artışı gördü. Öyle ki söylentilerin ardından artışa geçen SHIB, 0.000024 dolar seviyesinden 0.000028 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Ancak bu haberin asılsız çıkması ile birlikte Shiba Inu fiyatı yeniden geriledi. Şu anda ise Shiba topluluğunun gözü Robinhood borsasından gelecek listeleme haberinde.

Öte yandan bu ayın başlarında, Dogecoin rakibi Shiba Inu,  Hindistan ve Türkiye’deki en eski kripto borsalarında da listelendi.